جمعه, 19 خرداد 1402
جمعه, 19 خرداد 1402
بعد از انتقادات رسانه ای و درخواست دولت؛

دستور و وعده رئیس صداوسیما برای آزادسازی سواحل زیباکنار

۱۴۰۰/۱۱/۱۳ ۱۳:۲۴ چاپ

حکایت گیلان | تصرف حریم سواحل توسط دستگاه‌های دولتی همواره در طی سالیان گذشته به یکی از دغدغه و مهم‌ترین مطالبه مردم استان‌های شمالی بوده است ولی همواره با بی‌توجهی دولت مواجه می‌شد.

 سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران در سفر هفته گذشته خود به گیلان دستور عقب‌نشینی سواحل توسط دستگاه‌های دولتی را صادر و ۲۰ روز به آنان مهلت عقب‌نشینی داد.

یکی از موارد قابل‌تأمل در خصوص تصرف حریم سواحل که مقابل دید همگان بوده است، مجتمع ساحلی صداوسیما در زیباکنار است و با توجه به دستور رئیس‌جمهور به دستگاه‌های دولتی، تصور این بود که صداوسیما از این قاعده مستثنا است و زیر بار این دستور نرود‌.

 مجتمع زیباکنار فراتر از یک شهرک و مجموعه‌ای بسیار گسترده از امکانات تفریحی در یکی از بهترین سواحل گیلان (حاجی بکنده و امیر بکنده) را به خود اختصاص داده و عملاً امکان دسترسی به دریا در این مناطق را از دیگران  شده به‌جز میهمانان خودشان، تنها مسافران هتلی در نزدیکی آن‌که مشخص نیست پساب آن به کجا ریخته می‌شود را سلب کرده است.

یکی از دلایل صداوسیما در سال‌های گذشته در خصوص تصرف ساحل دریا، حفاظت از آنتن مخابراتی بوده است (آنتنی که به لحاظ ارتفاع و نه سازه تا قبل از ساخت برج مخابراتی میلاد در تهران مرتفع‌ترین به‌حساب می‌آمد) لذا تصرف حریم سواحل در زیباکنار به بهانه حفاظت از آنتن‌های مخابراتی تنها یک توجیه است.

بر اساس ماده ۲۳ قانون مدیریت کشوری دستگاه‌های دولتی از ایجاد هرگونه واحد مسکونی و رفاهی و تفریحی در حریم دریاها را منع بوده و سواحل را در ردیف «انفال» برشمرده است.

 صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور خبر داده که پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما ابراز آمادگی کرده تا حصار و فنس محدود به آنتن مخابراتی باشد و بقیه فضا به روی مردم باز شود که جای بسیار خوشحالی و امیدواری دارد.

منبع: فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان