دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

اختصاصی حکایت گیلان | فراکسیون نمایندگان شمال کشور( با حضورنمایندگان استان های گلستان، گیلان و مازندران) امروز صبح در جلسه تخصصی با علی اکبر محرابیان؛ وزیر پیشنهادی نیرو از مسایل و مشکلاتی که در حوزه آب و برق استان های شمالی وجود دارد، صحبت کردند.

این فراکسیون  با اعلام حمایت از علی اکبر محرابیان؛ وزیر پیشنهادی نیرو برای دولت سیزدهم تاکید کردند که وی توانمندی و تسلط لازم برای حضور و مدیریت در وزارت نیرو را دارد.

با این حال جزئیاتی چندانی از این دیدار اعلام نشده است. طوری که مشخص نیست نظر وزیر پیشنهادی نیرو درباره انتقال آب دریای کاسپین چیست و سرنوشت این طرح دولت های سابق به کجا خواهد رسید. محرابیان  در دورانی که به عنوان دستیار ویژه رئیس‌جمهور در دولت نهم مشغول به فعالیت بود، با پروژه‌های جنجالی و پر حاشیه‌ای مثل «تونل کوهرنگ ۳» نام خود را در میان مدافعان اجرای پروژه‌های انتقال آب در قالب طرح «مهر ماندگار» ثبت کرد. او از مدافعان انتقال آب به مرکزایران بود و با توجه به ایجاد صنایع سنگین در شهر‌های مرکزی و کویری موجب شد تا پروژه‌های انتقال آب با شدت و سرعت بیشتری پیگیری شود. حالا نمایندگان شمالی از فردی حمایت می کنند که از وی به عنوان یکی از مدافعان انتقال آب نام برده می شود. 

به نظر می رسد سدسازی از حوزه های مورد علاقه نمایندگان مجلس است که طی سال های اخیر تاثیر زیادی در نحوه انتخاب وزرای نیرو داشته است. ساخت سدهایی که بسیاری آن را از نظر محیط زیستی دارای مشکل می دانند. محرابیان در روزمه کاری خود  سابقه اداره یک شرکت خصوصی سدسازی را دارد و تکمیل و بهره‌برداری از ۳۰ سد در اولویت کاری وی اعلام شده است. این که نمایندگان استان های شمالی به خاطر ساخت سد از موضوع مهم انتقال آب دریای کاسپین گذشته اند امری است که هنوز برای افکار عمومی نامشخص است. بعد از این که در مورد نظرات وزیر پیشنهادی کار در مورد فروش زمین های کشاورزی سکوت کرده اند حالا هم از وزیر دیگری که طرفدار سدسازی بی رویه و انتقال آب دریای کاسپین است حمایت می کنند. ظاهرا نمایندگان استان های شمالی به تنها چیزی که توجه ندارند اولویت های منطقه خودشان است. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان