دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | پلتفرم روبیکا، که متهم‌است به جعل و دزدی اکانت بسیاری کاربران شبکه‌های اجتماعی، اعلام کرده با «محوریت شبکه اجتماعی و پیام‌رسان است نه iptv» که به مجوز ساترا یا همان «سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر» نیاز داشته باشد.

بنابر اعلامیه روابط عمومی روبیکا، مجوزی که این پلتفرم از ساترا گرفته بود، به سال‌های دور ربط داشته، منقضی شده و این پلتفرم دیگر کار صوتی و تصویری نمی‌کند که بدان نیازی داشته باشد.   

روبیکا برای ساترا، نهادوابسته به صداوسیما خط و نشان کشیده که «زیبنده یک نهاد حاکمیتی نیست که بدون هیچ تحقیقاتی و گرفتن توضیحی بابت شایعات و اکاذیب منتشره علیه روبیکا در روزهای اخیر، با یک رشته توئیت و نه حتی نامه‌ای رسمی، ابطال مجوز یک پیام‌رسان را که حتی درخواست مجوزی نداده، اعلام کند.»

 کاربران شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که اکانت‌ها و صفحه‌های جعلی برای آنها در روبیکا ساخته شده و محتوای صفحه‌های اصلی آن‌ها در اینستاگرام را کپی کرده‌اند. 

ساترا، از نهادهای وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی و مسوول تنظیم امور رسانه‌های صوتی و تصویری فراگیر هم مجوز روبیکا را بابت آن‌چه تخلفات گسترده نامیده باطل کرده و پلیس فتا هم که «حواسش به همه‌چیز هست»، اعلام‌کرده برای روبیکا پرونده باز کرده. 

منبع:روزآروز

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان