دوشنبه, 03 مهر 1402
دوشنبه, 03 مهر 1402

به گزارش حکایت گیلان | مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: ضایعات برنج از کارخانجات برنجکوبی تا سفره مردم باید کاهش یابد.

مسعود اسدی‌پرور گفت: این شهرستان بزرگترین شهرستان برنج‌خیز کشور است و کاهش ضایعات برنج می‌تواند کمک موثری در جهت افزایش درآمد برنجکاران داشته باشد.

وی افزود: به طور میانگین ۲۸۰ هزار تن شلتوک در شهرستان تولید می‌شود و رشت یکی از باکیفیت ترین شهرستان های تولید برنج با کیفیت در کشور است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید دستگاه‌های کشاورزی اختصاص یافت و این امر موجب شد که انقلابی در بخش تولید ماشینی برنج صورت گیرد.

وی ادامه داد: اغلب برنج داخلی کشور در دست دلالان است و برنجی در اختیار برنجکاران باقی نمانده است.

اسدی‌پرور تصریح کرد: هر چقدر دولت به بخش کشاورزی کمک کند، درواقع به همه مردم کشور کمک کرده است و برای تحقق چنین اهدافی لازم است حمایت های جدی از کشاورزان صورت بگیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت کاهش ضایعات برنج در رشت گفت: اختصاص کودهای مناسب به کشاورزان موجب می‌شود که در هنگام تبدیل شلتوک به برنج سفید مانع خرد شدن دانه ها شود.

وی افزود: در حال حاضر شهرستان رشت ۳۵۰ کارخانه برنج کوبی دارد که ۷۰ واحد آن مدرن شده‌اند.

اسدی‌پرور گفت: ما از کارخانه‌داران برای مجهز شدن استقبال می‌کنیم و این امر کمک می‌کند ۶ تا ۸ درصد پرت برنج که در برنجکوبی صورت می‌گیرد، کاهش یابد.

منبع:ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان