دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

اختصاصی حکایت گیلان | سجاد کریمی پاشاکی از فعالان حقوقی گیلان با انتشار دو نامه از درخواست برای انتقال سفارشی یکی از افراد مشهور به استانداری گیلان نسبت به آن انتقاد و آن را غیرقانونی دانسته است.

در یکی از نامه ها که توسط مشاور وزیر کشور نوشته شده دستور وزیر کشور برای انتقال این فرد از شهرداری ....به استانداری تاکید شده که استانداری گیلان با توجه به وضعیت استخدامی این فرد آن را دارای ابهام دانسته است. مشاور وزیر در این نامه معتقد است این فرد دارای استخدام رسمی و قطعی است.

در نامه دوم هم که توسط معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور نوشته شده با اشاره به ممنوعیت انتقال کارکنان موسسات  و نهادهای عمومی غیردولتی از جمله شهرداری ها  به دستگاه های اجرایی ماده 5 نظیر وزارت کشور محدودیت و عدم امکان پذیری چنین انتقال یادآوری شده است. با این حال در این نامه تاکید شده در صورت نیاز مبرم و ضرورت به خدمات ایشان پیگیری اخذ شناسه قرارداد  انجام کار معین اقدام لازم خواهد شد. 

سجاد کریمی در انتقاد از چنین نامه نگاری هایی نوشته است:
یک سفارش خیلی سفارشی!
در حالی که مشاور وزیر کشور در ستاد عفاف و حجاب! برای انتقال غیر قانونی فردی شناخته شده از شهرداری به استانداری نامه نگاری میکند و اصلاحیه نوع استخدام وی را متذکر می شود، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور که مامور از یکی از نهادهای نظامی است، علیرغم تذکر غیرقانونی بودن این انتقال اما برخلاف بند ۲ سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی فرماندهی کل قوا، رهنمود به قراردادی کردن وی می نماید در حالی که بر اساس تفاهم نامه اخیر الانتشار فی ما بین وزارت کشور و ساز مان اداری و استخدامی، ظرفیت نیروی قراردادی موضوع تبصره ذیل ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری از سقف مجاز تجاوز کرده است.
هرچند که این دسته از پیشنهادات برای دور زدن قانون و زیرپا گذاشتن عدالت استخدامی با شعارهای دولت سیزدهم در مغایرت کامل است اما چه سود که زیرپا گذاری سیاست های دولت ها بدوا از سوی کارگزاران متبوع رقم می خورد تا فرجام متفاوت از آغاز باشد.
پ.ن : مفاد این مکاتبات تا کنون از سوی استانداری گیلان محقق نشده است.

هرچند سجاد کریمی پاشاکی نام این فرد را خط زده است، اما شنیده ها حاکی از آن است که فرد مذکور سفارش شده از سوی وزیر کشور کسی جزء خواننده معروف سرود انقلابی سال 1401 نیست که کارمند یکی از شهرداری های استان گیلان است. هنوز مشخص نیست که استانداری گیلان در مقابل چنین نامه نگاری چه اقدامی کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان