جمعه, 29 تیر 1403
جمعه, 29 تیر 1403
کارشناس بازار سرمایه:

بازار بورس مثبت می شود

۱۳۹۹/۰۸/۰۷ ۱۰:۴۳ چاپ

حکایت گیلان| صفاری، کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در حال حاضر فضای بورس بیشتر از اینکه متأثر از شرایط اقتصادی باشد تحت تأثیر عوامل سیاسی است گفت: روند بازار بورس در نیمه دوم آبان‌ماه مثبت می‌شود.

مصطفی صفاری در گفت‌وگویی، اظهار داشت: در حال حاضر فضای بورس بیشتر از اینکه متأثر از شرایط اقتصادی باشد تحت تأثیر عوامل سیاسی است که همین جنبه‌های سیاسی شوک زیادی به بازار وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه مواردی مثل استیضاح ریاست جمهور یا وزیر اقتصاد و نیز بحث انتخابات آمریکا از جمله مسائلی است که شوک‌های کوتاه‌مدتی به بازار وارد می‌کند، افزود: اگر در کشور مشکلات فعلی وجود نداشت طبق گزارش‌های شش ماهه پیشبینی‌های ما در رابطه با روند صعودی بورس از ۱۵ مهرماه محقق می‌شد.

کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: طبق وعده‌هایی که از قبل داده شده قرار بود از تاریخ سوم آبان‌ماه، یک درصد منابع صندوق توسعه ملی به بازار بورس ترزیق شود ولی تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی با بیان اینکه باید منتظر باشیم تا ببینیم که انتخابات آمریکا چگونه رقم می‌خورد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد که هیچ بازاری جذابتر از بورس نیست و به عقیده بنده در نیمه دوم آبان‌ماه بازار بورس مثبت می‌شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان