شنبه, 11 تیر 1401
شنبه, 11 تیر 1401

به گزارش حکایت گیلان | وزیر کشور دولت موقت طالبان گفت: آمریکا را دشمن خود نمی‌دانیم و در آینده روابط حسنه با واشنگتن و سایر کشور‌های جهان خواهیم داشت.

 «سراج‌الدین حقانی» وزیر کشور دولت موقت طالبان در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی درباره تمایل طالبان برای روابط با کشور‌های جهان خصوصا آمریکا و بازگشایی مدارس سخن گفت.

 حقانی در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان در پاسخ به این سؤال که آیا طالبان هنوز آمریکا را به‌عنوان دشمن خود می‌داند، گفت: «در حال حاضر ما به آن‌ها به‌عنوان دشمن نگاه نمی‌کنیم و بار‌ها و بار‌ها درباره دیپلماسی صحبت کرده‌ایم. زمان آن است تا درباره دیپلماسی حرف بزنیم.»

وزیر کشور طالبان تاکید کرد که این گروه در آینده روابط حسنه با آمریکا و سایر کشور‌های جهان خواهد داشت.

وی در این گفتگو با اشاره به توافق دوحه میان طالبان و امریکا، تأکید کرد که طالبان به این توافق پایبند بوده و افغانستان هرگز تهدید تروریستی برای واشنگتن نخواهد بود.

حقانی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره بازگشایی مدارس دخترانه در افغانستان نیز اظهار داشت: «کار بر روی مکانیسم بازگشایی مدارس دخترانه ادامه دارد و ما باید شرایطی را فراهم کنیم تا بتوانیم عزت و امنیت دختران را تضمین کنیم.»

وی در ادامه تأکید کرد هیچ کس مخالف تحصیل دختران نیست و مردم افغانستان به‌زودی خبر‌های خوبی درباره این موضوع خواهند شنید.

این در حالی است که آمریکا برای بازداشت سراج الدین حقانی ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده و وی همچنان در لیست تروریستی این کشور قرار دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان