دوشنبه, 15 خرداد 1402
دوشنبه, 15 خرداد 1402

به گزارش حکایت گیلان |رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به ضعف آمریکا و اروپا در مدیریت کرونا در مقایسه با ایران، گفت: آخرین آمار روزانه فوتی بیماران کووید۱۹ در ایران ۷ و در آمریکا ۶۶۴ نفر بوده است.

محمد مهدی گویا در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا و همچنین واکسیناسیون کووید۱۹، گفت: ظرف روزهای گذشته کمترین تعداد موارد ابتلا و مرگ میر ناشی از کرونا را در کشور داشتیم و این در حالی است که شاهد هستیم که در بعضی از کشورها به خصوص کشورهای اروپایی موارد بیماری یکباره افزایش جدی پیدا کرد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال می توان از کشور ایتالیا نام برد که تقریباً روز گذشته ۶۲۵۰۰ مورد ابتلا و ۱۵۳ مورد مرگ داشته، در کشور آلمان نیز تعداد موارد ابتلا نسبتاً بالا بوده است. در کشور آمریکا و اسپانیا نیز موارد بیماری دو مرتبه اوج گرفته به طوریکه روز گذشته در آمریکا ۶۶۴ مورد مرگ فقط گزارش شده و این در حالی که ما ظرف دو روز گذشته، کمتر از ۱۰ مورد فوتی داشتیم، تعداد موارد ابتلا در کشورمان هم به کمتر از ۳۰۰ مورد در روز رسیده است.

گفتنی است وزیر بهداشت با اشاره به آمار بالای واکسیناسیون در ایران گفته است «  موضوعی که در این موفقیت ما را یاری کرد نوع واکسن تزریقی بود چون امروزه ثابت شده است واکسن‌هایی که از ویروس کشته شده استفاده می‌شود اثر بهتری دارد و واکسن‌های نوترکیب و پروتئین‌های نوترکیب مثل فایزر و مدرنا انقدر اثربخشی نداشتند.»

همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در توییتی با اشاره به پایین آمدن آمار فوتی های کرونا در کشور نوشت: همنشینی تقوا، اراده و مدیریت قوی، شعار ما می توانیم را در دولت مردمی محقق کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان