چهارشنبه, 06 مهر 1401
چهارشنبه, 06 مهر 1401
پس از 20 سال و به بهانه انحلال استودیو بلواسکای ؛

سنجاب عصر یخبندان سرانجام بلوط خود را خورد! | فیلم

۱۴۰۱/۰۱/۲۷ ۱۳:۴۲ چاپ

حکایت گیلان | استودیو بلواسکای به منظور پایان کار خود، ویدیویی از اسکرات انیمیشن‌های عصر یخبندان منتشر کرد که سرانجام بلوط خود را می‌خورد.

در روزهای پایانی فعالیت استودیو بلواسکای، این استودیو انیمیشن‌سازی تصمیم گرفته است تا یک فیلم کوتاه با حضور اسکرات از انیمیشن عصر یخبندان (Ice Age) بسازد. این فیلم کوتاه که حدود ۳۰ ثانیه زمان دارد، ویدیوی خداحافظی رسمی هنرمندان استودیوی انیمیشن‌سازی بلواسکای به شمار می‌رود. در ادامه می‌توانید این ویدیو را مشاهده کنید.

استودیو انیمیشن‌سازی بلواسکای، از جمله زیرمجموعه‌های کمپانی فاکس قرن بیستم به شمار می‌رفت. در سال ۲۰۱۹ میلادی، کمپانی دیزنی، کمپانی فاکس را خریداری کرد و در همان ابتدا تصمیم گرفت تا استودیوی انیمیشن‌سازی بلواسکای را تعطیل کند.

در این ویدیوی کوتاه منتشر شده، یک بلوط بر روی زمین‌های برفی دیده می‌شود؛ سپس، اسکرات به سمت این بلوط می‌دود و آن را در دستان خود می‌گیرد. او مدام به اطراف خود می‌نگرند تا از خطرات دوری کند. خوشبختانه، برای اولین بار از زمان معرفی اسکرات در انیمیشن «عصر یخبندان» در سال ۲۰۰۲، اسکرات موفق می‌شود تا بلوط خود را بخورد.

استودیو انیمیشن‌سازی بلواسکای در سال ۱۹۸۷ میلادی تاسیس شده بود و در ابتدا به عنوان یک کمپانی در زمینه جلوه‌های ویژه برای تبلیغات کار می‌کرد. در سال ۲۰۰۲ میلادی، آن‌ها اولین انیمیشن سینمایی خود را عرضه کردند و بدین ترتیب، یکی از دوست‌داشتنی‌ترین فرنچایزها در تاریخ سینما به وجود آمد. به جز فرنچایز «عصر یخبندان»، فرنچایز ریو (Rio) نیز از همین استودیو است.

از جمله انیمیشن‌های دیگری که توسط استودیو بلواسکای ساخته شده است می‌توان به انیمیشن ربات‌ها (Robots)، هورتون صدایی می‌شنود (Horton Hears a Who) و انیمیشن بادام زمینی‌ها (The Peanuts Movie) اشاره کرد. آخرین انیمیشن سینمایی آن‌ها تحت عنوان جاسوسان نامحسوس (Spies in Disguise) در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ به اکران درآمد.

فرنچایز «عصر یخبندان» اکنون به کمپانی دیزنی متعلق است و آن‌ها پخش سریال انیمیشنی عصر یخبندان: داستان‌های اسکرات (Ice Age: Scrat Tales) را از تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۲۲ (۲۴ فروردین ۱۴۰۱) شروع کرده‌اند. در ادامه می‌توانید، ویدیوی خورده شدن بلوط توسط اسکرات را مشاهده کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان