دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403

حکایت گیلان | براساس نامه دیوان عدالت اداری کشور مکاتبه انجام شده از سوی سازمان امور اداری و استخدامی کشور در رابطه با جایگاه علیرضا زاکانی نمی تواند مورد استناد باشد.

رای از سوی دیوان عدالت اداری منتشر شده که ابهام قانونی در حکم علیرضا زاکانی ایجاد خواهد کرد، هرچند که حکم وزیر کشور برای وی را باطل نمی کند اما می تواند در قانونی بودن این حکم دوباره ایجاد شبهه کند.

محمدصالح مفتاح در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

گام بلند دیوان عدالت اداری برای ابطال حکم شهردار تهران هیات عمومی دیوان یکی از مهمترین مستندات برای قانونی جلوه دادن انتخاب آقای زاکانی برای شهردار شدن را خارج از حدود اختیار مرجع صادرکننده دانست و باطل کرد.
مطابق آئین‌نامه اجرایی شرایط احراز سمت شهردار، برای شهرهای بالای یک میلیون نفر، حداقل نه سال سابقه مدیریت ارشد لازم است. با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، سازمان امور اداری و استخدامی نمی‌تواند سابقه سمت‌های سیاسی یا مدیریت در بخش خصوصی را به جای مدیریت ارشد معادل سازی کند.
شاکی در این پرونده، دکتر سجاد کریمی پاشاکی، پژوهشگر حقوق عمومی است و پیش از این در یادداشت‌های ادله غیرقانونی بودن انتصاب آقای زاکانی به عنوان شهردار تهران را شرح داده است.
خبرگزاری فارس پیش از این با استناد به این نامه گفته بود سازمان امور اداری و استخدامی در پاسخ به استعلام معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، انتصاب آقای زاکانی به شهرداری تهران را فاقد هر گونه ایراد قانونی دانسته است.

گفتنی است، این شکایت توسط سجاد کریمی پاشاکی تنظیم شده است. کریمی پاشاکی از معاونان سابق فرمانداری های صومعه سرا و انزلی  است که پیش از این شکایت وی موجب ابطال بسیاری از احکام و آیین نامه ها شده است.

منبع: نامه نیوز

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان