چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1401
چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1401
بازی ایران و عراق همچنان خبرساز است؛

عراق از ایران به AFC شکایت کرد | خروج شبانه قائدی از اردوی تیم ملی

۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۰۹:۳۷ چاپ

حکایت گیلان |  تقابل ایران و عراق از ساعت ۱۸ امروز در ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود.  تیم ملی فوتبال کشورمان در شرایطی در هفتمین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر به مصاف عراق می‌رود که شانس بالایی برای صعود دارد.

 شاگردان دراگان اسکوچیچ در صورت پیروزی مقابل عراق و رقم خوردن هر نتیجه‌ای در دیگر دیدارهای گروه صعود خود را قطعی خواهند کرد. اما خبر می رسد تعداد بازیکنان مبتلا به کرونای تیم ملی فوتبال عراق افزایش یافت تا احتمال لغو بازی این تیم مقابل ایران قوت بگیرد.

در صورتی که طی ساعات آینده و پیش از شروع دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق، آمار کرونایی‌های عراق افزایش پیدا کند و به نیمی از نفرات لیست این تیم برسد، امکان لغو این مسابقه هم وجود خواهد داشت.

در آن سو در اردوی تیم ملی نیز مهدی قائدی مهاجم ملی پوش شباب الاهلی امارات در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت مانده به شروع بازی با پاسخ مثبت تست خود روبرو شد تا مجبور به ترک شبانه اردوی ملی پوشان شود.پیش از این احمد نورالله‌ی، سید مجید حسینی، احسان حاج صفی و سردار آزمون نیز با پاسخ تست مثبت روبرو شدند که از بین آنها حاج صفی و آزمون جواب آزمایش دوباره آنها تغییر کرد اما هنوز به جمع ملی پوشان ملحق نشدند.

 عراق از ایران به AFC شکایت کرد


فدراسیون فوتبال عراق چند ساعت قبل از رویارویی با ایران در اعتراض به تست های کرونا، از ایران به AFC شکایت کرد.

به نقل از العین، فدراسیون فوتبال عراق صبح امروز پنج شنبه و چند ساعت قبل از دیدار حساس برابر ایران در بیانیه ای که منتشر کرد از ارسال شکایت نامه رسمی خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا و همچنین ارائه آن به ناظر بازی حساس با ایران خبر داد.

غیث مهنا مدیر تیم ملی فوتبال عراق گفت: در نامه ای که به کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشتیم همه اتفاقاتی را که  از همان لحظه ورود کاروان ما به ایران رخ داد بیان کرده ایم به طوریکه در اعلام نتیجه تست ها تاخیر شد و تست ۶ نفر از کاروان ما هم دوباره گرفته شد این درحالی بود که نتیجه سه نفر از آنها متفاوت با بار نخست بود.

او ادامه داد: گذشته از تاخیر و این اتفاقاتی که رخ داد باید بگویم که بازرس بهداشتی به ما اعلام کرد که  همه تست های که گرفته شده تا ساعت ۱۰ شب منفی شد به استثنای یک بازیکن و یک عضو اداری. ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه ما را غافلگیر و اعلام کردند که ۴ بازیکن  و یک عضو اداری به ویروس مبتلا هستند اما ما این گزارش را رد کردیم و منتظر اعلام نتیجه نهایی در ساعت های پیش رو هستیم.

طبق اعلام فدراسیون فوتبال عراق، ۸ بازیکن این کشور دیدار برابر ایران را در انتخابی جام جهانی از دست داده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان