یکشنبه, 27 خرداد 1403
یکشنبه, 27 خرداد 1403

حکایت گیلان |حسین شریعتمداری از وزیر خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی خواست سخنان نسنجیده خود را هر چه زودتر تصحیح کنند.

 مدیرمسئول روزنامه کیهان در سرمقاله امروز، با عنوان "برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی"به سخنان وزیر خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی در مورد مذاکره مستقیم با آمریکا پرداخت و با تاکید بر فریب بودن این گونه مذاکرات نوشت:
«این اظهارات موجی از ابراز نگرانی در میان طیف گسترده نیروهای حزب‌اللهی و پا به‌رکاب انقلاب را نیز درپی داشته است و امید آنکه هرچه زودتر اظهارات نسنجیده خود را تصحیح کرده و شبهاتی که پدید آورده‌اند را بر‌طرف کنند».

گفتنی است عبدالهیان وزیر امور خارجه ایران در مراسم اختتامیه همایش ملی ایران و همسایگان در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه اظهار کرده بود« اگر در روند مذاکرات به مرحله‌ای برسیم که رسیدن به یک توافق خوب با تضمین بالا لازمه‌اش این باشد که سطحی از گفت‌وگو را با آمریکا داشته باشیم، آن را نادیده نخواهیم گرفت.»

از سوی دیگر  دیروز علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در توییتی نوشته بود: تا کنون ارتباط با هیئت آمریکایی حاضر در وین با مبادله نوشتار غیر رسمی انجام شده و نیازی به بیش از این نیز نبوده و نخواهد بود. این روش ارتباطی تنها زمانی با روش‌های دیگر جایگزین می‌شود که توافق خوب در دسترس باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان