چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1401
چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1401

حکایت گیلان | تیم ملی  زنان فوتبال ایران برای مسابقات جام ملت های آسیا راهی هند شده است. تیم ملی فوتبال زنان ایران در این رقابت ها با تیم‌های هند، چین و چین تایپه هم‌گروه است.

 به نظر می رسد مریم ایراندوست چالش سختی برای انتخاب یازده بازیکن اولیه برای رویارویی با تیم ملی فوتبال زنان هند دارد.

تا ساعتی دیگر سرانجام انتظارات به پایان می‌رسد و فوتبال زنان ایران پا به بالاترین عرصه ملی فوتبال زنان در آسیا می‌گذرد و کار خود را در جام ملت‌ها آغاز می‌کند؛ شاگردان مریم ایراندوست در نخستین گام  امروز از ساعت 17:30 باید به مصاف میزبان رقابت‌ها، هند بروند. حریفی سخت‌کوشی که برای قهرمانی در خانه و رسیدن به جام جهانی خود را آماده کرده است.

کادرفنی تیم ملی فوتبال زنان ایران برای انتخاب ترکیب اولیه، 23 بازیکن آماده را در اختیار خود دارد و می‌تواند از میان آن‌ها ترکیب اصلی را برای مسابقه امروز چینش کند.

در خط دروازه، رقابت بالایی میان زهره کودایی و مریم یکتایی است و البته رقیب سرسختی چون عارفه سیدکاظمی اما بعید به نظر می‌رسد ایراندوست بخواهد تغییری اعمال کند و احتمالاً کودایی سنگربان شماره یک خواهد بود.

چالش پر کردن جای خالی گلنوش خسروی، ستاره ایران در مرحله مقدماتی که دچار پارگی رباط صلیبی شده، مهم‌ترین مسئله برای کادرفنی در خط دفاعی است؛ زوج او غزاله بنی‌طالبی امروز احتمالا در ترکیب خواهد بود و فاطمه عادلی در کنارش به میدان می‌رود و البته ملیکا متولی و ملیکا محمدی تکمیل‌کننده خط دفاعی هستند.

در میانه زمین، زوج بهناز طاهرخانی که البته توانایی بازی در دفاع چپ و جا به جا شدن با ملیکا محمدی را دارد، احتمالاً در کنار زهرا سربالی شکل خواهد گرفت؛ هاجر دباغی و سمانه چهکندی دو وینگر احتمالی تیم ملی فوتبال زنان هستند و سارا ظهرابی‌نیا در رقابت با الهام فرهمند در پست هافبک بازیساز و پشت مهاجم جای خواهد گرفت.

از میان مهاجمانی چون افسانه چترنور، سارا قمی و نگین زندی به نظر می‌رسد انتخاب اولیه ایراندوست نگین زندی باشد و در ادامه دو بازیکن دیگر احتمالا به صورت تعویضی به ترکیب تیم می‌توانند اضافه شوند.

در صورت چینش چنین ترکیبی بازیکنان شاخصی چون الهام فرهمند، مرضیه نیکخواه، یاسمن فرمانی، ثنا صادقی، افسانه چترنور و سارا قمی می‌توانند در صورت نیاز به ترکیب تیم برای تغییر شرایط به سود تیم ملی اضافه شوند.

ترکیب احتمالی تیم ملی فوتبال زنان ایران مقابل هند:

زهره کودایی، غزاله بنی طالبی، فاطمه عادلی، ملیکا متولی، ملیکا محمدی، بهناز طاهرخانی(کاپیتان)، زهرا سربالی، سارا ظهرابی‌نیا، هاجر دباغی، سمانه چهکندی و نگین زندی
فوتبال بانوان

 

پخش مستقیم بازی‌های تیم ملی فوتبال بانوان

 مهدی آذرمکان مدیر شبکه رادیویی ورزش در گفت و گو با رادیو ورزش توضیحاتی درباره جزئیات پخش مستقیم این مسابقات گفت: برای حضور هر چه قدرتمندتر تیم ملی فوتبال بانوان جمهوری اسلامی در مسابقات جام ملت‌های آسیا (هندوستان ۲۰۲۲) شبکه رادیویی ورزش تدارک ویژه‌ای را دیده است.

مدیر شبکه رادیویی ورزش با اشاره به تاریخ سازشدن حضور تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان در این دوره از مسابقات و لزوم حمایت از ورزش بانوان گفت: رادیو ورزش با پخش زنده این مسابقات و ارائه برنامه‌های تحلیلی گامی در جهت تقویت تیم‌های ملی بانوان ایران اسلامی بر خواهد داشت.

آذرمکان تاکید کرد: از آنجایی که یک گزارشگر خانم تیم ملی فوتبال بانوان را در هندوستان همراهی می‌کند، امیدواریم پوشش مناسب رسانه‌ای و انگیزه‌بخش برای حضور غیور زنان ورزشکار ایران در این مسابقات فراهم آید.

 
 مسابقات جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ۳۰ دی تا ۱۷ بهمن ماه برگزار می‌شود و این مسابقات به صورت زنده از شبکه رادیویی ورزش و نرم‌افزار کاربردی ایرانصدا پخش خواهد شد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان