جمعه, 01 بهمن 1400
جمعه, 01 بهمن 1400

به گزارش حکایت گیلان | در خاطرات 22 دی سال 77 مرحوم هاشمی رفسنجانی آمده است: 

تا ساعت ده صبح، جراید و بولتن‌ها را دیدم. جناح چپ از برنامه «چراغ» دیشب تلویزیون خیلى عصبانى است و در روزنامه‌هاى خود، بخش مهمى را به انتقاد و تاختن به صداوسیما اختصاص داده و با عبارات تُند و اهانت‌آمیز از آقاى [علی] لاریجانى، [رییس سازمان صداوسیما] و سیما یاد مى‌کند. آقاى [روح‌الله] حسینیان، به‌دنبال مصاحبه در کیهان دیروز، مطالب تُندترى در سیما گفته و صریحاً همکاران آقاى خاتمى را به ارتکاب قتل‌هاى اخیر به منظور ایجاد جو، جهت تصرف [وزارت] اطلاعات متهم کرده و حمله به جناح راست و وزیر اطلاعات را در این راستا تحلیل‌کرده است.

آقایان تقدسیان و [محمدرضا] نعمت‌زاده، [مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی] آمدند. دربارة یک درصد عوارض پتروشیمى که دچار اختلاف نظر در رده‌هاى اجرایى شده، از من نظر خواستند. توضیحاتى براى رفع مشکل اختلاف دادم. آقاى [سیدمحمد] کیاوش [= علوی‌تبار، مشاور نهاد ریاست‌جمهوری] آمد. از مشکلات جامعه و خود گفت و خواست که با ما همکارى کند. ظهر محسن، [سرپرست دفتر ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام] آمد. دربارة عوارض منفى اختلافات و نزاع‌هاى جدى بر سر قتل‌ها و راه‌هاى علاج صحبت شد.

ساعت سه و نیم به دفتر رهبرى رفتم. جمع زیادى از مسئولان کشور را به عنوان افطارى دعوت کرده‌اند. آقاى [سیدمحمد] خاتمى، [رییس‌جمهور] صحبت کرد. مطالبی دربارة امور کشور و وضع اقتصاد گفت و سپس از برنامه چراغ دیشب سیما و اظهارات آقاى [روح‌الله] حسینیان، با حضور رهبرى، به تلخى انتقاد کرد. با توجه به اینکه صداوسیما در اختیار رهبرى است، حتماً به ایشان هم برخورد داشت، ولى رهبرى بعد از صحبت، عکس‌العملى نشان ندادند. آقاى خاتمى به من‌گفت‌که دیشب در هنگام پخش برنامه، به رهبرى پیغام داده است که بنا دارد اعلامیه علیه صداوسیما بدهد، ولى رهبرى ضمن حق دادن به ایشان، از دادن اعلامیه منع کرده‌اند. به رهبرى گفته است که حداقل جبران این است که آقاى [علی] لاریجانى، [از ریاست سازمان صدا و سیما] عزل شود؛ انصافاً ضربه محکمى است.

آیت‌الله خامنه‌اى هم صحبت مفصلى داشتند، ولى وارد مسایل سیاسى نشدند و بیشتر موعظه و تحلیل مسایل فکرى و اعتقادى بود. بعد از نماز و افطار، به خانه آمدم. هنگام افطار، آقاى ناطق [نوری، رییس‌مجلس] کنار من بود. با اشاره به اظهارات آقاى حسینیان، گفت‌که در مقابل سمپاشى‌هاى طولانى جناح چپ بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان