دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403

اختصاصی حکایت گیلان | سامان بدر_ این روزها مطالبی در مورد انتصاب مدیران مختلف در رد و یا تایید آن ها شنیده می شود که دود از کله آدمی بلند می کند. انتصابات برای عامه مردم کوچکترین اهمیتی ندارد که ایکس باشد و ایگرگ! به واقع وقتی سیستم کار مشخص باشد، انتصابات تنها یک عده حقوق بگیری هستند که قرار است طبق منویات این سیستم عمل کنند. ولی ما هر دوره شاهد ناراضیانی هستیم که از دولت انتقاد می کنند در انتصابات ضعیف عمل می کند و هر دوره باز همین حرف ها تکرار می شود. البته که تفاوت هایی بین مدیران وجود دارد، ولی  آن قدرها نیست که به چشم بیاید.

در رسانه های گیلان مطالبی منتشر شده در تمجید از فرمانداران دیروزی که برای رئیس جمهور نیز چنین مطالبی منتشر نمی شود. مثلا در این شرایط سخت اقتصادی که مردم از هیچ مدیری رضایت ندارند فرماندار یک شهرستان کوچک شرق گیلانی با القاب «قهرمان»، «صمیمی» و «مردمی» و ... یاد شده و مردم صبح تا شب به سر و صورت خود می زنند که چرا استاندار این مدیر را برکنار کرده است. حالا کاری نداریم بزرگترین مساله زمان فرمانداری ایشان این بوده که برادرش هم شهردار آن شهر شده است و دیگر هیچ! ولی از این ها گذشته مگر می شود به خاطر یک فرماندار که در نهایت یک مامور دولتی است مردم این چنین ناراحت شوند؟

بحث انتصابات به کار شب و روز عده ای تبدیل شده است. مجلسیان که نطق خودشان را در این رابطه می گذارند و در مورد حمایت و یا مخالفت خودشان با دولت به همین انتصابات اشاره می کنند. یک نماینده از استاندار گیلان می پرسد چرا گفته ای «دقت را فدای سرعت نمی کنم» احتمالا آقای نماینده در موقع رانندگی با سرعت غیرمجاز حرکت می کند. فرض بگیریم استاندار همه مدیران را یک جا عوض کرد که البته غیرقانونی است، این مدیران چه کاری می توانند برای این استان انجام دهند؟ مگر مدیران جدید ید بیضاء دارند و یا فکر می کنیم مسئولان ستادهای انتخاباتی فلان کاندیدا از دنیای دیگری آمده اند؟ مگر همه این انتصابات گذشته که بسیاری از آن ها فامیلی بوده توانسته تغییری در زندگی مردم صورت دهد؟  از آن سو با مدیران سابق چه کاری می توانند کنند. آیا جزء این است که اکثر آن ها کارمندان دولت هستند و اگر بازنشسته نباشند باید در جایی مشغول شوند؟ همه آن ها را عزل نیز کنند باید حقوقشان را بدهند و این بار برای کار نکرده باید حقوق بگیرند. نماینده ای که می گوید سرعت دهید آیا فکر این ها را هم کرده است؟

اگر قرار باشد راه انتصابات جدید این گونه باشد که شاهد جذب و استخدام نورچشمی های فعال در ستادهای انتخاباتی باشیم، چیزی جزء حقوق اضافه بر گردن دولت نمی افتد.  این بدنه نحیف دولت را چاق تر کردن نه به صلاح است  و نه فایده ای برای مردم دارد.  آن هایی که هیچ اهمیتی به مسائل مهم کشوری نمی دهند، تنها مساله دارای اهمیت انتصاب خود و نزدیکانشان است. همین است که کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد. چون این ها خزانه دولت را به محلی برای پرداخت حقوق خودشان می بینند و نه جایی برای عامه مردم!

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان