جمعه, 01 بهمن 1400
جمعه, 01 بهمن 1400

به گزارش حکایت گیلان | محمد شیخان با حکم حسین عامریان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد، سرپرست شرکت دخانیات ایران شده است. 

برای اهالی رسانه شیخان یک فرد شاخصی محسوب می شود. وی معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور اسبق بود که ریاست آن دفتر برعهده اسفندیار رحیم مشایی بود. وی از جمله کسانی بود که همراه با مشایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 حاضر شده بود و بعد از انتخابات نیز ارتباطات خود را تا مدتی با احمدی نژاد ادامه می داد. زمانی که نوبخت از شیخان برای همکاری دعوت کرد ، او در نامه ای نوشت یک عکس یادگاری با دولت احمدی نژاد را با کل کابینه روحانی عوض نمی کنم. 

البته در حال حاضر مشایی از سیاست کناره گرفته و ارتباط شیخان و مشایی چندان مشخص نیست. وی  همچنین داماد ولی الله عظمتی فرماندار اسبق رشت است. مهم ترین چالش عظمتی که در دو دوره اخیر به کاندیدا حضور داشته این بود که در مورد ارتباط دامادش با مشایی و احمدی نژاد توضیح دهد. 

پیش از این هم جمعی از احمدی نژادی های سابق وارد کابینه دولت سیزدهم شده بودند ولی انتصاب شیخان را می توان نزدیکی بیشتر با  حلقه اصلی تر یاران احمدی نژاد معرفی کرد. فردی که سوابق تحصیلی و تجارب کاریش  نیز ارتباطی با شرکت اقتصادی تولیدی دخانیات ندارد. البته همان طور که سیاست در انتصاب رئیس  صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد نقش داشت شرکت دخانیات هم به عنوان زیر مجموعه آن نمی تواند دور از سیاسیون باشد. حسین عامریان که حکم انتصاب شیخان را امضاء کرده خود فرزند لاله افتخاری نماینده اسبق مجلس است و بیشتر به عنوان یک فعال سیاسی شناخته می شود.  

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان