جمعه, 01 بهمن 1400
جمعه, 01 بهمن 1400

سایه شخصیت و یواشکی

۱۴۰۰/۰۹/۱۰ ۱۲:۲۸ چاپ

حکایت گیلان | مازیار صیادی_ همه ماها بلا استثنا یک امر پنهانی در وجودمان ذخیره داریم ،که مرز بندی بین ما وسایر افراد و حتی اعضا خانواده مانند همسر و فرزندان و برادر، خواهر، وپدر ومادر وهمکاران دوستان را تعیین می نماید.
شاید این مرز بندی ها در راستای تحکیم روابط و ‌ایجاد تعامل وکاستن شکاف بسیار طبیعی بنظر آیند،ولی گاهی این مرز بندی های پنهان درقالب یک رفتار پشت پرده سوق داده می شود که منجر به یکسری رفتارهای غیر واقع بینانه و غیرمنطقی مبدل می شود ، که این همان یواشکی است.
آثار تخریبی یواشکی ها بقدری شیرازه اصالت و رسالت مان را متلاشی می سازد، شاید کمتر عارضه یا بیماری توانسته اینقدر در راندمان کار و پیشبرد اهداف مان اختلال ایجاد نموده است. مثلا بسیاری از زنان و مردان با همسرشان یواشکی های پشت پرده دارند،که این یواشکی دارای بار و انرژی منفی دارد ،
که قطعا اساس زندگی زناشویی را با مخاطرات جدی مواجه می سازد.
دامنه وگستره یواشکی اینقدر بالااست و اگر کتاب ویژه ای تحت عنوان آثار تخریبی یواشکی چاپ شود شاید بیراه نگفتیم. عنصر یواشکی به لحاط ماهیت یک انرژی است و اساسا هرانرژی طبق قانون فیزیک برای انجام کاری مصرف می شود وشاهد تغییرات وضعی آن خواهیم بود
پس اگر قبول داشته باشیم یواشکی انرژی متراکم است، قطعا هر انرژی در فرایند کنش وواکنش ها دخالت جدی دارد، وقتی زن و مرد با همسرش یکسری یواشکی با همدیگر دارند،پیامد این یواشکی در فرایند زندگی در لابلای یکسری کنش های خانوادگی بروز و ظهور پیدا می کند و چون درمدار حقیقت و واقعیت قرار ندارد این انرژی مدام درحال خلق دست اندازهای متعدد برای دارنده و صاحب یواشکی می شود.
یواشکی به نوعی همان سایه است ولی از نوع متراکم و غنی شده آنست که اغلب آدم ها چه نوجوان وجوان وبالغ ومیان سال و کهنسالان وزن ومرد وحتی مدیران وکارکنان ودانش آموزان ودانشجویان و همه آدم های ایرانی به تناسب نوع فرهنگ این یواشکی را دارند.
در قسمت های بعد تفاوت سایه ویواشکی را خواهیم گفت .
خیلی کوتاه یاد آور شوم سایه فاز پایبن یواشکی است!
گاهی اوقات یواشکی ها ساده ومعمولی هستند و بار انرژی تخریبی کمتر ی دارند وبه مرور اگر زدوده نشوند فربه و متورم شده وقدرتمند تر عمل می نمایند،
ولی بعضی مواقع یواشکی ها بقدری دامنه گسترده دارند که توسعه وگسترش آن ویرانگر می شود ،البته عنصر یواشکی مربوط به یک جنس ویک طبقه ازآدمها نیست باید اذعان نمایم یواشکی ها، عموما در شیرازه سنت و فرهنگ ها نهادینه شده وزدودن آنها شاید یک قرن فرهنگ سازی عمیق می طلبد،
وقتی فردی باهمسرش صادق نیست ، بدون هماهنگی با شریک زندگیش با والدین خودش یکسری مراوده های پنهانی دارد، و یا با بعضی از آدمها یکسری روابط پنهانی بر قرار میسازد ، وبعدا با القاب وواژه اجتماعی آنرا پیکج می کند، و یا مثلا شوهر قراراست شب با دوستانش سر کند، و بسیار ماهرانه برنامه ریزی می نماید تا همسرش نفهمد و یا مراوده عاطفی با جنس مخالف دارد وعاشقانه اورا دوست دارد، ولی همسرش ازاین پنهان کاری خبر ندارد وبسیاری از یواشکی های که انرژی ویرانگر دارند وساختار زندگیها را متلاشی می نماید.
آیا یواشکی های حلال هم مذموم و زشت و دارای انرژی تخریبی هستند؟
آیا بعضی یواشکی ها اساسا مثبت و پسندیده هستند؟ اساسا چه نوع یواشکی ها ی مجازی در فرایند اجتماعی هستند؟
پس نتیجه این شده است، یواشکی ها یک انرژی متراکم و ویرانگر دارند که تاکنون هیچ فردی نتوانسته از کمند یواشکی بگریزد ،بارها دست انسانهای قهار وچیره دست وحرفه ای را رو نموده است.
درقسمت های آتی به داستانهای تاسف بار از نبرد یواشکی ها خواهیم گفت که قطعا انگشت تعجب می گزید.
متاسفانه یواشکی ها پشت پرده درهر خانواده وکانون ومحافل سیاسی واجتماعی واداره وسازمان ونهاد درسطح کشور رخنه پیدا نموده است، چون یک رویداد سینرژیک مضاعف رو به تزاید وزایشی دارد منجر به از هم پاشیدگی کانون مربوطه می شود، وچنان فاجعه ای ببار می آورد که حجم تخریب آن گاهی از محاسبات خیالی هم فراتر می رود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان