چهارشنبه, 17 خرداد 1402
چهارشنبه, 17 خرداد 1402

به گزارش حکایت گیلان |وضعیت آماری اپراتورها نشان می دهد که همراه اول بیشترین خطوط فعال را دارد که شامل ۵۳.۵۴ درصد از خطوط فعال می شود و این در حالی است که سهم ایرانسل از خطوط تلفن فعال ۴۲.۶ درصد و رایتل هم ۳.۸۷ درصد است.

 براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در کشور ۲۰۷ میلیون ۷۵۲ هزار خط تلفن همراه در کشور واگذار شده که بیشترین آنها متعلق به اپراتور همراه اول است و از مجموع این خطوط ۱۳۳ میلیون ۹۸ هزار خط فعال هستند.

وضعیت مشترکان و توسعه اپراتورهای تلفن همراه

وضعیت آماری اپراتورها نشان می دهد که همراه اول بیشترین خطوط فعال را دارد که شامل ۵۳.۵۴ درصد از خطوط فعال می شود و این در حالی است که سهم ایرانسل از خطوط تلفن فعال ۴۲.۶ است و سهم رایتل هم از نظر آماری حدود ۳.۸۷ درصد است .

 

گزارش جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تعداد مشترکان هر اپراتور و تعداد سایتهای آنها نشان می دهد که همراه اول بیش از ۲۱میلیون و ۳۰۶ هزار خط دائمی و ۸۲ میلیون و ۴۰۱ خط اعتباری واگذار کرده که در مجموع تعداد آنها به ۱۰۳ میلیون و ۷۰۸ هزار خط می رسد.

 

از این تعداد، ۲۰ میلیون و ۴۰۷ خط دائمی و ۵۰ میلیون و ۸۵۲ خط اعتباری فعال هستند که مجموع آنها به ۷۱ میلیون و ۲۶۰ هزار واحد می رسد.

 

براساس این گزارش ایرانسل هم ۶ میلیون و ۷۱۳ هزار خط دائمی و ۸۸ میلیون و ۶۴۱ هزار خط اعتباری واگذار کرده و مجموع آنها به ۹۵ میلیون و ۳۵۵ هزار واحد خط واگذار شده می رسد.

 

از این میزان تعداد ۵۶ میلیون و ۶۸۸ هزار خط فعال هستند که شامل ۴ میلیون و ۶۲۹ هزار خط دائمی و ۵۲ میلیون و ۵۸ هزار خط اعتباری فعال هستند.

 

طبق این گزارش ۸ میلیون و ۶۸۹ هزار خط توسط رایتل واگذار شده که ۲۸۴ هزار خط دائمی و ۸ میلیون و ۴۰۴ خط اعتباری هستند.

 

از این تعداد خط ۱۷۸ هزار خط دائمی و ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار خط رایتل اعتباری فعال هستند که در مجموع این اپراتور ۵ میلیون و ۱۴۹ هزار خط فعال دارد.

 

تعداد سایت های تلفن همراه به تفکیک تکنولوژی و اپراتور

همچنین طبق آمار همراه اول ۱۶۹۱۹ سایت ۴G، ۱۹۰۴۱ سایت ۳G و ۲۸۶۵۳ سایت ۲G دارد.

 

ایرانسل هم ۱۴۸۲۷ سایت ۴G، ۱۴۸۰۸ سایت ۳G و ۱۴۷۳۱ سایت ۲G دارد که از نظر تعداد سایت و تکنولوژی شبکه تلفن همراه در رتبه ای بعد از همراه اول قرار می گیرد.

 

در این آمار رایتل نیز با ۱۶۳۲ سایت ۴G و ۳۸۵۸ سایت ۳G در مقایسه با سایر اپراتورها، شرایط بدتری دارد.

منبع:اعتماد آنلاین

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان