سه شنبه, 05 تیر 1403
سه شنبه, 05 تیر 1403
با رسیدن به سرعت ۵۳۰ کیلومتر در ساعت؛

رکورد سریع ترین خودرو جهان شکسته شد

۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ۱۶:۲۷ چاپ

حکایت گیلان | خودرو SSC تواتارا با رسیدن به سرعت ۵۳۰ کیلومتر در ساعت و با حضور داوران گینس توانست رکورد سریع‌ترین خودرو را که در اختیار شرکت بوگاتی بود بدست آورد.

بوگاتی با تقویت یک محصول خاص پیش از این توانسته بود به سرعت ۴۹۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

به گزارش یورونیوز، موتور این هیولای سریع، یک موتور وی شکل هشت سیلندر است که قدرت آن به هزار و ۷۵۰ اسب بخار می‌رسد. گذشته از سرعت بالا شتاب این خودرو هم در رسیدن به این سرعت اعجاب آور است این خودرو از حالت سکون کمتر از دو دقیقه زمان نیاز داشته تا به این سرعت دست پیدا کند.

موتور این خودرو ۵ هزار و ۹۰۰ سی سی حجم دارد و برای تقویت آن از چندین توربوشارژ و مواد خاص استفاده شده است.

موتور بوگاتی در برابر این محصول با وجود هشت سیلند بیشتر، هزار و پانصد اسب بخار قدرت دارد و با آرایش دبیلو شکل کار می‌کند.

 
سازنده خودرو SSC تواتارا شرکت اس‌اس‌سی نورث آمریکا است که در زمینه تقویت خودروهای خاص کار می کند. این شرکت پیشتر شلبی سوپر کارز نامیده می شد.

تواتارای تولیدی با تایرهای خیابانی و البته سوخت غیرمسابقه‌ای توانست یک بار به سرعت 532.93 کیلومتر برساعت و بار دیگر در مسیر مخالف به سرعت 484.5 کیلومتر برساعت دست پیدا کند. این یعنی تواتارا با سرعت میانگین 508.7 کیلومتر برساعت به صورت رسمی سریع‌ترین خودروی دنیا شده است.

شرکت می‌گوید از این خودرو تنها 100 دستگاه تولید می‌کند که قیمت پایه آن یک میلیون و 620 هزار دلار و قیمت نهایی‌اش بیش از یک میلیون و 900 هزار دلار است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان