سه شنبه, 04 آبان 1400
سه شنبه, 04 آبان 1400

حکایت گیلان | درگیری‌ها همچنان میان نیروهای امنیتی لبنان و عناصر مسلح ناشناس ادامه دارد.

شبکه «المیادین» گزارش داده تا این لحظه، شمار جان‌باختگان به ۶ نفر و رسیده و بیش از ۶۰ نفر مجروح شده‌اند. به گفته این شبکه تیراندازی همچنان در منطقه الطیونه ادامه دارد.

مفتی جعفری لبنان اعلام کرده است: ریخته‌شدن هر خونی در لبنان و به راه افتادن هر فتنه‌ای به گردن سفارت آمریکا و بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت است.

بیانیه ارتش لبنان

ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که تظاهرات‌کنندگان حین حرکت به سوی کاخ دادگستری هدف حمله قرار گرفته‌اند. در ادامه بیانیه آمده است که ارتش به سرعت منطقه «الطیونه» را محاصره کرد و در ورودهای شهر و محله‌ها مستقر شد.

ارتش لبنان هشدار داد که به سوی هر فرد مسلحی که در جاده‌ها رویت شود، تیراندازی خواهد کرد. فرماندهی ارتش لبنان از غیرنظامیان خواست که هر چه سریعتر از خیابان‌ها خارج شوند.

واکنش حزب الله و جنبش امل لبنان به ناآرامی‌های بیروت

بیانیه مشترک حزب الله و جنبش امل لبنان در واکنش به تحولات و نا‌آرامی‌های امروز بیروت منتشر شد. در این بیانیه آمده است: امروز شرکت کنندگان در تجمع مسالمت آمیز مقابل کاخ دادگستری هدف تیراندازی تک تیراندازان قرار گرفتند

این تجاوز از سوی گروه‌های مسلح سازمان یافته با هدف سوق دادن کشور به سوی فتنه انجام گرفت.

طرف‌هایی که اقدامات تحریک آمیز انجام می‌دهند و کسانی که برای کسب دستاورد‌های سیاسی پشت خون شهدا و قربانیان انفجار بیروت قرار دارند، مسئول این فتنه انگیزی هستند. از ارتش لبنان می‌خواهیم مسئولیت خود را به عهده بگیرد و به سرعت برای بازداشت فتنه انگیزان وارد میدان شود. در پیااین بیانیه امده است: همه حامیان و هواداران خود را به آرامش و کشیده نشدن به دام فتنه پلید دعوت می‌کنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان