سه شنبه, 04 آبان 1400
سه شنبه, 04 آبان 1400

اختصاصی حکایت گیلان | امیرحسین علوی هفته اول مهر به عنوان شهردار منتخب رشت انتخاب شده است و منتظر تایید حکم خود توسط وزیر کشور است. طرفدارانش با توجه به بومی بودن و تجربه هشت سال کار در شورا انتظار دارند که به عنوان شهردار منصوب شود. گفته می شود رایزنی هایی هم در این زمینه صورت گرفته است. ولی بررسی رزومه او نشان می دهد که این تاییدیه با پیچیدگی هایی همراه است.

فارغ از مسائل احراز شرایط شغلی، پرونده سربازی شهردار منتخب رشت نیز با ابهاماتی مواجه است. تصاویر رونوشتی از معافیت وی که به دست ما رسیده است وی دارای مدرک معافیت پزشکی بر اساس بند 2 ماده 33 است. این بند به اختلالات روانی و خلقی اشاره می کند.

نگاهی به معافیت خدمت شهردار منتخب رشت | آیا علوی معافیت روانپزشکی گرفته است؟

اختلالات شدید در فازمانیک، فاز افسردگی حاد یا مزمن و یا اختلال افسردگی اساسی از جمله موضوعات مطروحه هستند که منجر به معافیت دائم می شود و ظاهرا علوی نیز دارای چنین پرونده ای بوده است.

موضوع معافیت از طریق اختلال روانی از جمله مهم ترین مسائلی هستند که در زمینه اشتغال جوانان بعد از سربازی مورد بررسی قرار می گیرد و در واقع بسیاری به خاطر همین موضوع نمی توانند دارای اشتغال دولتی باشند. البته در تمام دنیا این مسائل دارای اهمیت است و افرادی با چنین پرونده های پزشکی با محدودیت های کاری مواجه می شوند.
از همین جهت است که انتظار افکار عمومی از متولیان امر این است که در این زمینه عدالت لازم صورت بگیرد. البته در شرایط احراز شهرداران معافیت دائم قید شده است که در این زمینه مشخص نیست معافیت دائم است یا خیر و البته سوال مهم تر این که آیا فردی چنین معافیتی می تواند مدیریت ارشد کلانشهر کشور را به دست گیرد. سوالی که وزیر کشور و نهادهای نظارتی باید به آن پاسخ جدی دهند. البته اگر این مدرک را قبول دارند.


حکایت گیلان آمادگی انتشار جوابیه شهردار منتخب را دارد و از آن جا که کپی مدرک سربازی ایشان به دست ما رسیده است انتظار می رود در صورت مغایرت با واقعیت، اصل آن منتشر شود.

نگاهی به معافیت خدمت شهردار منتخب رشت | آیا علوی معافیت روانپزشکی گرفته است؟

همرسانی کنید:

نظرات شما:

غلام 22 مهر 1400 ساعت 01:07

با سلام به منتقدان شهردار منتخب شورای باید یک جمله گفت
الْمُؤْمِنُ أَعْظَمُ حُرْمَةً مِنَ الْکَعْبَةِ؛

کیان پوررهنما

با سلام و تشکر از توجه شما، این مبحث با توجه به درخواست و چندین بار ارسال از جانب برخی شهروندان در قالب پرسش و ابهام مطرح شده و انتشار آن لزوما به معنی صحت و سقم آن نیست.

کیان پوررهنما

سلام ممنون از توجه شما، این مبحث با توجه به درخواست و چندین بار ارسال از جانب برخی شهروندان در قالب پرسش و ابهام مطرح شده و انتشار آن لزوما به معنی صحت و سقم آن مبحث نیست.
قطعا اگر انتشار پیدا نمی کرد از طرف عده ای دیگر متهم می شدیم.
با این وجود آمادگی انتشار هرگونه پاسخی جهت شفاف سازی را داریم.

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان