سه شنبه, 04 آبان 1400
سه شنبه, 04 آبان 1400
اشتباهات " وحشتناک " تیم اطلاع رسانی دولت در سخنرانی ۱۵ دقیقه ای؛

۳۴ اشتباه و ۶۸ کات در سخنرانی مجازی ابراهیم رئیسی

۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ۱۱:۵۶ چاپ

حکایت گیلان | سخنرانی مجازی رئیس جمهور در سازمان ملل با اشتباهات متعدد از سوی شخص ایشان به عنوان سخنران و اعضای تیم اطلاع رسانی دولت همراه بود؛ با بررسی فیلم های منتشر شده به وضوح مشخص است که حجت الاسلام رئیسی برای این سخنرانی آماده نبوده و دقت  لازم در بیان مطالب  نداشته است. اما مهم ترین مسئله ضعف آشکارو اشتباهات "وحشتناک" تیم اطلاع رسانی دولت در آماده سازی محل سخنرانی، تدارک مطلب و آماده سازی شخص رئیس جمهور و حتی تدوین ضعیف فیلم است. 

 روح الله انصاری فعال رسانه ای به بررسی سخنرانی مجازی حجت الاسلام رئیسی در سازمان ملل در صفحه شخصی خود پرداخته است. بخشی از آن را ذیل می خوانیم: 

«سخنرانی مجازی ‎رئیسی در سازمان ملل چند نکته پنهان حیرت انگیز دارد که احتمالاً به آن پرداخته نخواهد شد. من به محتوای حرف‌ها کاری ندارم، منظورم «آنالیز ویدئوی سخنرانی» است که نشان می‌دهد ما با چه رئیس جمهور عجیب در رفتار و چه تیم رسانه‌ای عجیب‌ تری طرف هستیم.

‌زمان سخنرانی ۱۵ دقیقه و ۳۲ ثانیه است. ‎رئیسی جزو معدود مقامات نظام است که از متن را از روی ‎اتوکیو (تله پرامتر) می‌خواند. با اتوکیو می‌توان بدون نگاه کردن به کاغذ متنی که در زاویه دوربین نمایش داده می‌شود را خواند و ارتباط چشمی با مخاطب را حفظ کرد که خیلی هم خوب است.

‌اما ‎ آقای رئیسی حتی متنی که جلوی رویش است را هم نمی‌تواند از رو و بدون تپق بخواند. در ۱۵ دقیقه سخنرانی، ۶۸ کات دوربین زده شده که حداقل ۳۴ کات آن به خاطر ادیت کردن تپق‌های رئیسی است. 

اما وقت ضبط، حواسشان به Reverb (پژواک) سالن نبوده وگرنه کات‌هایی که زده‌اند انقدر توی ذوق نمی‌زد.

فیلم مربوط به تپق ها:

 

‌در سه جا هم «مورف کات» زده شده. این تکنیک یعنی یک نما را به همان نما جوری دیزالو سریع کنیم که حس نشود. همین کار زمان سخنرانی ‎ترامپ وقتی که کاخ سفید سرفه‌های او را با این تکنیک حذف کرد انجام شده بود که همه ازجمله رسانه‌های انقلابی ایران با ویدئوی وایرال شده‌اش به عرش رسیدند.

یک نگاهی به آکساسوارهای لوکیشن سخنرانی رئیس جمهوری ایران بیندازید:

۴ کلید برق، یک شمعدان برقی، راه پله مفروش، دو تا پرچم ایران، گلدان فلزی خالی و یک تریبون با کاشی‌های پرینت شده.

آنقدر عجولانه و بی سلیقه که حتی قاب عکس رهبران جمهوری اسلامی را هم یادشان رفته یک جای کادر بچپانند.

حداقل بنده خدا را پشت میز کارش می‌نشاندید که هم پا درد نگیرد، هم مسلط به اوضاع نشان داده شود؛ نه پایین پله‌های لابی یک جایی که به لابی «هتل عالی قاپو» و «رستوران شب‌های زاینده رود» شبیه‌تر است تا محل کار ‎رئیسی.

‌نتیجه این‌که فکر می‌کنم دلیل نرفتن ‎ رئیسی به نیویورک، نه ترس از راهپیمایی مخالفین بوده، نه هراس از جدی نگرفتن او توسط مقامات مهم، نه ترس از عدم احترام به جایگاه رئیس جمهوری ایران در سازمان ملل. از این ویدئو به‌نظر می‌رسد تنها دلیل این بوده که رئیسی در قواره یک رئیس جمهوری نیست.

منبع: دیده بان ایران

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان