یکشنبه, 04 مهر 1400
یکشنبه, 04 مهر 1400

حکایت گیلان | مازیار صیادی_ در دولت رئیسی قرار بود بهمن در گردنه خطرناک اقتصادی از مرتفع ترین قله فقر همچون آواری بر مردم خراب نشود.
می خواهند تمام معادلات و چالش های اقتصادی با محوریت عقلانیت مرتفع گردد. او خوب می داند گلوگاهها کجاست. او ستاد تنظیم بازار را می شناسد. و عوامل ذی مدخل خروج ارز در کف خیابان را به دقت می شناسد. او عوامل واردات لوازم آرایشی را با دلار نرخ دارو را رصد کرده است. او شبکه های مافیایی آلوده در سیستم قضا را رصد کرده و بخشی از پرونده ها را افشا و بسیاری در عینک تیزبین ایشان محو نخواهد شد.
رئیسی خوب می داند عاملان رده بالای قاچاق و گمرگات بدون مجوز چه کسانی هستند. او بسیار دقیق می دانند طراحان تنظیم نرخ سود های بانکی چه طیف های از حاکمیت هستند. او بانیان موسسات مالی و اعتباری را دقیقا می شناسد. او می داند معادن طلا با کدام رانت معامله می شود. او می داند در دهکده شمال تهران چه کسانی فقط غذای گربه، سگ و همستر آنان روزانه یک میلیون تومان است. او می داند زمین های هکتاری شمال شهر تهران با کاربری مسکونی توسط چه کسانی رقم خورده است. او آسایش را می تواند برای مردم به ارمغان آورد، چون الان نه معارض و نه مخالف و نه فتنه گر در مصدر قدرت نمی باشند.
ما به عینه دیدیم چقدر راحت  و آسان سیل واکسن های خارجی به راه افتاده است در صورتیکه در دولت روحانی واردات واکسن های مطرح دنیا ممنوع بود، مطمئن هستیم دیگه در کشورمان شیخ الاسلامی ها رشد نخواهند کرد و محکومیت رمانتیک ۲۰ ساله و چند ضربه شلاق برایش نخواهند بست. او می داند شیخ الاسلامی و خاورهای و زنجانی ها و جزایریی ها و طبری ها تنها نبودند.
او خوب می داند دلالان ارز و سکه و هدایت آن به کف بازار و خرید ارز به قیمت دولتی وفروش آن به قیمت بازار و انگاه بعد از فروش پول ارز دولتی را بدهند، اینان چه کسانی هستند.
مردم سیر تا پیاز ماجرا را می دانند. امروز یک کارگر ساده و یک فرد ساکن در دور افتاده ترین نقاط کشور می داند که رئیس جمهور رییسی همه جزئیات را می داند و امید دارد که افشا و انگاه برخورد با آنان در الویت قرار گیرد مردم می دانند. رئیسی از قوه قضائیه آمده است، که همه موارد ناپیدا را رمز گشایی کرده است، افشای رمزهای اختلاس و برخورد جدی بدون تعصب حزبی و جناحی دولت انقلابی را بر تارک با شکوه انقلاب مان می برد. رو کردن دست های پنهان و آلوده در ارز و سکه و قاچاق طلا و معدن. حرکت انقلابی است و آنگاه نام شهدا و پاسداشت خون‌شان معنا و مفهوم پیدا می کند.
رئیسی تمام هم خود را بذارد، بدون حد و مرز از هر قشر و جناح سیاسی افراد و طیف‌های آلوده را به مردم معرفی کند و سپس با رد مال با تاخیر تادیه و در نهایت به مجازات برساند.
انقلابی بودن به این رویه ها رنگ و محتوا می بخشد. دولت انقلابی باید برنامه های حساب کشی را در دولت خودش تقویت سازد. هرگز با شعار و سپس با لاپوشانی نمی توان واژه انقلابی را برگزید.
وضعیت اقتصادی ملت ایران یقینا بهبود می یابد. می دانیم با تمام دنیا تعامل خواهید داشت، چون مش انقلابی همین است.
رنگ و لعاب برجام را عوض خواهید نمود و تضمین می کنید که برجام با رویکرد دیگری طراحی خواهد شد و هرگز اجازه ورود به این کامیابی را به دولت روحانی نداده بودید، چون چرایی های ممکن است شکل گیرد و روحانی در چنبره چرایی تعریف نمی شد.
حالیه به یمن حضور دوستان همگی در ریل خط انقلاب هستید و یقین دارم داستان برجام و FATF هم تعیین تکلیف می شود و با تمام ممالک رابطه تجاری برقرار می شود و کشور به ارتقا صنعتی و اقتصادی خواهد رسید و در پایان تولید و ترویج تنفر در احاد جامعه به حداقل ممکن می رسد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان