جمعه, 24 فروردین 1403
جمعه, 24 فروردین 1403

به گزارش حکایت گیلان | رضا امیدوار تجریشی مدیرعامل شرکت الکتریک ایران رشت در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با پارک علم و فناوری استان گیلان با اشاره به دیدارها و جلسات مدیران این شرکت با مسئولین استان گیلان و تقدیر از اهتمام ویژه دستگاه قضایی و دادستان مرکز استان برای کمک به راه اندازی هرچه سریع تر این شرکت، اظهار داشت: شرکت الکتریک ایران رشت بیش از ۶۰ سال قدمت دارد و پس از احاله ای که توسط قوه محترم قضائیه صورت گرفت ، به صندوق بازنشستگی کشور برگشت و انشاالله پس از ۱۸ سال تعطیلی در سایت شهر صنعتی رشت  مجدداً آغاز به کار خواهد کرد .

*الکتریک ایران رشت نوآورانه به تولید بازمی گردد

مدیرعامل الکتریک ایران رشت(رشت الکتریک)با بیان اینکه  این شرکت در بدو تاسیس و در حین انجام فعالیت در حوزه صنایع برقی و الکتریکی فعالیت می کرده، گفت:این صنعت جزو صنعت هایی هست که همیشه به به روز بودن فناوری و ماشین آلات نیاز دارد و قطعاً بهترین جایی که می توان به این فناوری ها دسترسی داشت پارک علم و فناوری است.

امیدوارتجریشی با تاکید بر اینکه این شرکت قرار است از ابتدا به صورت دانش بنیان فعالیت مجدد خود را آغاز کند، گفت:با توجه به دانش بالا و توان متخصصان کشور عزیزمان هدف‌گذاری شرکت علاوه بر حضور موفق در بازارهای داخلی، صادرات تولیدات نوین به کشورهای همسایه و بازار Cis است.

*تولید کلید و پریزهای هوشمند در کوتاه مدت و بردهای پیشرفته در بلندمدت

این فعال حوزه صنعت با اشاره به اینکه در فاز اول این شرکت بحث تولید و مونتاژ محصولات سریع فروش راه اندازی خواهد شد، افزود: توافقات اولیه با یکی از واحدهای فناور انجام شده است و انشا الله کلید و پریزهای معمولی و هوشمند از اولین محصولات این شرکت خواهد بود.

مدیرعامل شرکت الکتریک ایران رشت با تصریح بر اینکه بازسازی شرکت طی ۴۰ روز آینده صورت خواهد گرفت و ورود دستگاه خط تولید نیز در دستور کار است، خاطرنشان کرد:  جدیت در صندوق بازنشستگی و هلدینگ صبا وجود دارد که این اتفاق در سریع ترین زمان ممکن رخ دهد.

امیدوار تجریشی با اشاره به رایزنی های اولیه صورت گرفته با شرکت های استان برای همکاری در زمینه تولید، تصریح کرد:انشا الله  تولید برد و مادربردهای پیشرفته و دوربین های مداربسته را در برنامه بلند مدت داریم که در این خصوص نیز با چند واحد فناور و دانش بنیان رایزنی صورت گرفته است.

*راه اندازی سامانه جذب نیروی کار و دریافت ایده های نوآورانه در الکتریک ایران رشت

این فعال  جوان حوزه صنعت با بیان اینکه  از برادران و خواهرانمان در استان گیلان می خواهم که ما را تنها نگذارند،گفت:طی هفته آینده سایت اولیه شرکت الکتریک ایران رشت راه اندازی شده و قسمتی از این سایت برای دریافت رزومه نیروهای جوان بومی جهت اشتغال در شرکت آغاز به کار می کند.

امیدوار تجریشی ادامه داد:همچنین در قسمت دیگر این سایت فکر، برنامه و ایده های نوآورانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان متخصص استان جمع آوری شده و در کمیته علمی و فناوری شرکت بررسی و سپس ایده های برتر برای سرمایه گذاری انتخاب  می شوند.

*راه اندازی اولیه شرکت طی ۵۰روز آینده

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص زمان راه اندازی این شرکت گفت:این مجموعه حدود بیست سال تعطیل بوده و از حق انشعاب، آب، برق، گاز و ... محروم است؛ از سوی دیگر شرکت با مسائل حقوقی و قضایی هم مواجه بوده است. اما با همکاری دستگاه های اجرایی این پروسه شتاب گرفته ولی در هدف‌گذاری ما است تا ۵۰ روز آینده شرکت راه اندازی شود.

*دستگاه های قدیمی رشت الکتریک به کمک دستگاه قضا رفع توقیف می شود

امیدوار تجریشی افزود: علاوه بر ماشین آلاتی که خریداری می شوند ماشین‌آلاتی که به کمک دستگاه قضا رفع توقیف می شود نیز جهت بازسازی و اورهال در کارخانه مستقر می شود و با کمک عزیزان فناور و دوستان در دانشگاه فنی و حرفه ای و استفاده می شود. همکاران من طرح های توجیهی را آماده کرده اند و تامین مالی این پروژه از طریق صندوق بازنشستگی صورت می گیرد؛ سرعت ما بسیار خوب است و انشا الله در کم ترین زمان ممکن شاهد رویش مجدد نهال تولید در این شرکت قدیمی استان خواهیم بود.

وی در پایان ابراز داشت: از حجت الاسلام خلیلی رئیس کل دادگستری استان که واقعا کمک می کنند و به صورت جدی پیگیری می کنند و  همچنین دادستان و معاون دادستان استان نیز که به صورت روزانه  پیگیر هستند صمیمانه تشکر می کنم و علاوه بر دستگاه قضایی  باقی دستگاه ها نیز قول همکاری داده اند تا انشا الله این شرکت هرچه سریع تر بازگشایی شود.

*استفاده از دانش روز در الکتریک ایران رشت

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان