پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
کاندیدای همیشه ناکام مجلس و شهرداری؛

هدف امیر حسین علوی از عضویت در شورای شهر رشت چیست؟

۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۱:۱۴ چاپ

 اختصاصی حکایت گیلان | بعد از استعفای محمد احمدی از شهرداری رشت تکاپوها برای انتخاب شهردار بعدی آغاز شده و شنیده می‌شود این بار یکی دو عضو شورا هم جزیی از گزینه ها هستند.

با توجه به ضوابط قانونی انتخاب شهرداران به نظر نمیرسد جز امیرحسین علوی و شمس شفیعی بقیه اعضا شرایط قانونی را برای احراز پست شهرداری داشته باشند .

علوی در شورای پنجم هم نشان داده بود که علاقه دارد به عنوان شهردار انتخاب شود. البته وقتی صحبت شهردار شدن بقیه اعضا بود او از جمله مخالفان اصلی محسوب می‌شد. در دوره پنجم حامد عبداللهی و حجت جذب به عنوان شهردار انتخاب شدند که علوی به عنوان رئیس وقت شورا مخالف بود. حتی شاهد آن بودیم که جلسات انتخاب شهردار مدت‌ها به بهانه هایی چون سفر اربعین و همچنین آبستراکسیون اعضا تشکیل نمی‌شد.

هرچند علوی در مخالفت با شهردار شدن اعضای شورای پنجم دلایل مناسبی داشت اما علاقه اش به شهرداری خودش نامعلوم است. از آن مهم تر این است که انگیزه اش از کاندیداتوری در شورا چیست؟ او یا کاندیدای نمایندگی مجلس است و یا کاندیدای شهرداری! این همه هزینه برای انتخابات را شاهد هستیم که فردی حضور پیدا کند که پستش را دوست ندارد و خودش را بالاتر از آن می‌بیند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان