پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | دادستانی چین یکی از مدیران عالی‌رتبه پیشین شرکت علی‌ بابا را به اتهام آزار جنسی تحت پیگیرد قرار داده است. یکی از کارکنان علی بابا در ماه اوت از این شخص که نام خانوادگی وی وانگ عنوان شده است، به پلیس شکایت کرد.

 آقای وانگ که اولیور وانگ، معاون پیشین مدیرعامل علی بابا است در ماه اوت امسال و در پی ثبت این شکایت بازداشت شد. وی در آن زمان برای یک سفر کاری به شهر جینان در شمال چین رفته بود.

شاکی می‌گوید در زمانی که در جریان یک شام کاری با یکی از مشتریان شرکت به دلیل نوشیدن الکل مست بوده، آقای وانگ به او تجاوز کرده است. بنابر محتویات شکایت‌نامه، مدیر پیشین علی بابا پس از شام و در حالی که از مستی کارمندش آگاه بوده به اتاق وی در هتل رفته و بدون رضایت شاکی، با او رابطه جنسی برقرار کرده است.

پلیس شهر جینان شامگاه دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد دادستانی این شهر با صدور قرار بازداشت برای وی موافقت نکرده و به جای آن به ۱۵ روز بازداشت موقت (بدون نیاز به صدور قرار) اکتفا کرده است.

انتشار این خبر واکنش‌های بسیاری را در میان کاربران چینی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است. بسیاری می‌گویند بروز چنین وقایعی نشانگر عدم حمایت کافی از زنان در برابر آزار و اذیت جنسی است. برخی هم می‌گویند بازداشت ۱۵ روزه آقای وانگ نشانگر آن است که وی کاملا بی‌گناه نیست.

همسر آقای وانگ روز سه‌شنبه با انتشار پستی در ویبو، پر کاربرترین شبکه اجتماعی چین، از گروه وکلای همسرش سپاسگزاری کرد. خانم وانگ پیش از پیش از این گفته بود که «خانم کارمند» برای شوهرش دامِ «تعرض جنسی» پهن کرده است.

منبع:یورونیوز

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان