پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

حکایت گیلان |  حسن محمدیاری در پی تاخیر در پرداخت حقوق و مطالبات کارگران سد شفارود امروز 16 شهریور در مجلس به وزیر نیرو تذکر کتبی داد.

حسن محمدیاری نماینده تالش ، رضوانشهر و ماسال در خانه ملت ، در پی تاخیر 6 ماهه در پرداخت حقوق و مطالبات کارگران سد شفارود علی رغم تذکرات مکرر و به علت تعطیلی کار و عدم تکمیل و بهره برداری به موقع این سد، به وزیر نیرو تذکر کتبی داد.

وی گفت : در حال پیگیری برای پرداخت معوقات کارگران هستیم .

کارگران سد شفارود حدود 6 ماه است که حقوق نگرفته اند. ساخت این سد یک هفته است که تعطیل شده و حدود 700 کارگر بیکار شده اند .

قاسمی فرماندار رضوانشهر با بیان اینکه این کارگران اخراج نشده اند و بعد از شروع به کار حتما حقوق ماه هایی که بیکار شده اند به حسابشان واریز می شود گفت : پیمانکار شرکت ژیان دیروز فقط حقوق ماه فروردین کارگران را به حسابشان واریز کرد و بقیه ماه ها را طلبکارند.

محمود قاسمی گفت : ‌فردا هم جلسه ای برای حل مشکلات کارگران سد شفارود در استانداری گیلان برگزار می شود .

از فرودین حقوق دریافت نکردیم

کارگران این شرکت هم به خبرنگاران گفتند این پیمانکار از ابتدای امسال تاکنون فقط حق بیمه خرداد این کارگران را پرداخت کرده است.

 در دو ماه گذشته جمعی از کارگران کارگاه سد شفارود با تجمعی مسالمت‌آمیز در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان رضوانشهر، نسبت به عدم پرداخت هفت‌ماهه حقوق خود معترض شدند.

فرماندار و فرماندهی نیروی انتظامی در چندین نوبت با حضور در جمع معترضان و پس شنیدن صحبت‌های آنان، ضمن تشکر از کارگران به جهت رعایت قانون، نسبت به پیگیری مطالبات کارگران در اسرع وقت قول مساعد دادند.

گفتنی است  تنها نیمی از حقوق اسفند ۱۳۹۹ از سوی کارگران پروژه سد شفارود پرداخت شده و حقوق و مزایای این پرسنل از فروردین ۱۴۰۰ تا به امروز پرداخت‌ نشده است‌.

منبع: فارس، صدا و سیما

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان