جمعه, 24 فروردین 1403
جمعه, 24 فروردین 1403
حرکت لاک پشتی به جای وعده سرعت بخشی؛

لیست تقریبا خالی مراکز واکسن در شهرستان رشت!

۱۴۰۰/۰۶/۰۹ ۱۰:۴۰ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | بعد از انتقادات زیاد از بی برنامه‌گی تزریق واکسن در شهرستان رشت و سرگردانی شهروندان،چند روزی است که دانشگاه علوم پزشکی گیلان پایگاههای تجمیعی و موردی واکسیناسیون کرونا در شهرستان رشت را اعلام می‌کند. اما متاسفانه برگه اعلامی هرروز خالی تر از روز قبل در معرض دید افراد قرار داده می‌شود.
به طور مثال در برگه اعلامی امروز نهم شهریورماه از 27 پایگاه در نظر گرفته شده برای تزریق واکسیناسیون فقط در سه مرکز دوز دوم واکسن آسترازنکا تزریق می‌شود و در مرکز واکسیناسیون نمایشگاه فرش گیلان هم تعدادی واکسن برای افراد جامانده متولد 1350 به قبل که از تزریق نوبت اول جامانده‌اند درنظر گرفته شده است.
درهفته قبل نیز بعد از روزهای بسیار شلوغ و تجمع شهروندان در مراکز، به مدت پنج روز تزریق دوز اول متوقف شد و از سه شنبه دوم شهریور تا شنبه ششم شهریور هم فقط تزریق دوز دوم در رشت انجام شد.
سوال این است با این سرعت لاک پشتی در واکسیناسیون قرار است چه دستاوردی نصیب مردم مرکز استان گیلان شود که همواره یکی ازاستانهاهای اول درگیر با ویروس کرونا از زمستان سال 98 تاکنون بوده است؟ وقتی از مردم مرکز استان گیلان صحبت می‌کنیم باید بدانیم که شهرستان رشت مشت نمونه خروار جریان لاک‌پشتی واکسیناسون در گیلان است.
هرچند ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در 31 مرداد در نشست مشترک با شورای سلامت رشت اعلام کرده بود که واکسیناسیون در گیلان سرعت می گیرد و از اضافه شدن ۲۳ مرکز واکسیناسیون در رشت صحبت کرده بود و اینکه ۷۰ درصد از واکسن‌هایی که در روزهای آتی دریافت می‌کنیم را به دُز دوم اختصاص می‌دهیم و ۲۰ درصد به مردم عادی و ۱۰ درصد به ادارات اختصاص می‌یابد اما اسم روند روزهای گذشته را هر چه بتوان گذاشت قطعا «سرعت» نیست.
روز گذشته هم انوش برزیگر رئیس ستاد کرونای سازمان نظام‌پزشکی گیلان در نامه‌ای به آبتین حیدرزاده معاون علوم پزشکی گیلان از کندی سرعت واکسیناسیون در استان گیلان انتقاد کرده بود. برزیگر دراین نامه با انتقاد از کمبود واکسن در شهرستان رشت خواستار اعلام آمار واکسیناسیون در این شهرستان شده بود.
این نگرانی‌ها و وعده‌های متقابل مقامات دولتی در حالی است که همچنان با هجوم بیماران سرپایی به درمانگاه‌ها و بیماران بدحال برای بستری در بیمارستان‌های گیلان و رشت مواجه هستیم و روزانه حدود 30 مریض جان خود را از دست می‌دهند.

لیست تقریبا خالی مراکز واکسن در شهرستان رشت!

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان