یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403

 حکایت گیلان | مدیرکل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی در خصوص هزینه درمان بیماران کرونایی گفت: در شرایط عادی اگر درمان افراد بیمه‌شده تامین اجتماعی در مراکز درمانی این سازمان صورت بگیرد، صددرصد رایگان است.

 شهرام غفاری افزود: در صورتی که فرد طرف قرار داد مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی باشد و نیز درمان به صورت سرپایی انجام شود، ۷۰ درصد هزینه درمان به عهده سازمان تامین اجتماعی خواهد بود و ۳۰ درصد باقیمانده با فرد بیمه‌شده است.
وی ادامه داد: در شرایط عادی اگر درمان در قالب بستری باشد، ۱۰ درصد را بیمه‌شده پرداخت می‌کند، اما برای بیماری کرونا از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و مدیریت ارشد تصمیمی گرفته شده است که تا اطلاع ثانوی درمان در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی در صورت بستری شدن در بیمارستان یا داشتن پرونده بستری موقت دیگر نیاز به پرداخت فرانشیز ۱۰ درصد (حق بیمه هر فرد) وجود نخواهد داشت.
غفاری یادآور شد: درمان بیماری کرونا در تمام مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی طرف قرار داد سازمان تامین اجتماعی رایگان است، اما درمان رایگان شامل بخش خصوصی نخواهد شد. همچنین تمام هزینه‌ها توسط بیمه پرداخت خواهد شد و بیمار نیاز به پرداخت هزینه نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه تست PCR در همه مراکز کشور رایگان نیست، افزود: طبق ابلاغ مصوبه اخیر شورای عالی بیمه باید تست PCR با دو شرط تحت پوشش بیمه‌ها قرار بگیرد. این دو شرط هم شامل مراکزی است که از طریق وزارت بهداشت معرفی خواهد شد و نیز بر اساس ضوابطی که دبیرخانه شورای عالی بیمه ابلاغ می‌کند، انجام تست PCR در آن‌ها رایگان خواهد بود.
غفاری گفت: این ضوابط مبنی بر اینکه هر فرد چند بار می‌تواند تست PCR انجام دهد، در حال حاضر به تامین اجتماعی اعلام نشده است و در صورت ابلاغ دبیرخانه از تاریخی که مقرر شده، این تست در پوشش بیمه‌ها قرار خواهد گرفت. همچنین این دستورالعمل به وجود آمده، اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.
وی بیان کرد: یکی از اقدامات و تصمیم‌های موثر سازمان تامین اجتماعی و سایر سازمان‌های بیمه گر در تسهیل مشکلات به وجود آمده از طریق بیماری کرونا این است که تمام دارو‌هایی که وزارت بهداشت در لیست درمانی خود آورده و به دبیرخانه شورای عالی بیمه ابلاغ شده، تحت پوشش قرار داده است. همچنین از هر نوع اقدامی که می‌تواند دغدغه مردم را در خصوص دارو، درمان و تشخیص این بیماری کم کند دریغ نکرده اند.
غفاری تاکید کرد: امیدواریم دغدغه مالی مردم در خصوص مواجه با بیماری کرونا کم‌تر شود تا دسترسی راحت تری به خدمات داشته باشند و درمان بهتری را در صورت ابتلا به این ویروس تجربه کنند و جامعه آسیب کمتری از ویروس کرونا را ببیند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان