دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
در انتظار پاسخ مدیران برق و مخابرات شهرستان شفت:

روستایی که قطع برق و تلفن در آن عادی شده است!

۱۴۰۰/۰۶/۰۸ ۱۶:۱۰ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان |تصور می‌کنید مصرف برق یک روستا چقدر است؟ یک روستا با حدود 50 خانوار ساکن. خانواده‌هایی با سطح زندگی حداقلی در روستای علیسرای سیاهمزگی در 20 کیلومتری شهرستان شفت را می‌گوییم.ساکنان این روستای زیبا نه دستگاه استخراج رمزارز دارند و نه یخچال‌های ساید.مجموع خانواده‌هایی که در این روستا از کولر گازی استفاده می‌کنند به 10 هم نمی‌رسد. اما به جز ضعف ولتاژ برق در این منطقه به طور متوالی حداقل دو تا سه ساعت طی روز برق در این روستا قطع می‌شود.
یکی از ساکنان این منطقه به حکایت گیلان گفت؛به همراه برق، آب و تمام خطوط ارتباطی تلفن‌های همراه و ثابت هم در این روستا قطع می‌شود.
حسین توضیح داد؛یعنی در این بازه زمانی در صورت وقوع هر اتفاق و حادثه‌ای اهالی که در بین شان افراد سالمند هم وجود دارد امکان برقراری هیچگونه ارتباطی را با بیرون از خانه‌هایشان ندارند.
به گفته او سالهاست تلفنهای ثابت در این روستا به شکل دائمی مختل است و توجهی هم به درخواست اهالی برای تقویت آنتن دهی موبایل همراه اول و ایرانسل نمی شود . به گونه‌ای که همچنان امکان استفاده از اینترنت روی خطوط همراه اول در این منطقه ممکن نیست و صاحبان سیمکارتهای ایرانسل هم گاهی موفق به داشتن اینترنت با کیفیت H می‌شوند.
فاطمه هم به ما توضیح داد؛با توجه به قطعی‌های اخیر در شبکه سراسری برق، برق دکل ها یا تقویت کننده آنتن موبایل یا بوستر موبایل هم قطع می شود و عملا امکان ارتباط با جهان بیرون از روستا قطع می شود.
او توضیح داد که این مشکل در روزهای بارانی و برفی هم به شدت روی کیفیت خطوط ارتباطات اهالی تاثیر می گذارد و عملا امکان ارتباط مکالمه یا اینترنت باکیفیت حداقلی از آنها گرفته می شود و حتی گیرنده های تلویزیونی ساکنان روستا هم کاملا مختل می شود.

«به دلیل ضعف ولتاژ برق مدتهاست که شماری از خانواده های ساکن در این منطقه حتی امکان استفاده از تلویزیون را هم ندارند.» این جمله هم از زبان دیگر ساکن این روستا به خبرنگار حکایت گیلان منتقل شد.
احمد توضیح داد: چون افت فشار برق بویژه در شب آنقدر کم است که حتی امکان روشن شدن تلویزیون را هم از ما گرفته است.
علی هم توضیح داد؛به دلیل همین ضعف جریان برق، یخچال‌ تعدادی از خانواده‌های ساکن در این منطقه کارکرد خود را از دست داده و به دفعات مواد غذایی اهالی فاسد شده است.
این خانواده ها از مدیر توزیع برق شهرستان شفت درخواست کردند که نسبت به تقویت ولتاژ برق اقدام کرده و به بررسی این موضوع بپردازد که قطع برق روستایی با حداقل مصرف واقعا چه کمکی به کاهش مصرف کلی برق منطقه می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان