پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

اختصاصی حکایت گیلان | محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان و رئیس شورای هماهنگی ستاد های مردمی رئیسی در استان طی نامه‌ای به نیکزاد نائب رئیس مجلس رئیس شورای هماهنگی ستاد های مردمی و همچنین معاون رئیس جمهور در امور مجلس خواستار آن شده است که جبار کوچکی نژاد به عنوان وزیر آموزش و پرورش به مجلس معرفی گردد. 

دوستار در زمان انتخابات گذشته به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی رئیسی در استان گیلان منصوب شده بود. ولی آن قدر ستادهای مختلف به نام  حمایت از رئیسی در گیلان ایجاد شده بود که ستاد مرکزی در میان آن ها  گم بود. حالا که کابینه سیزدهم تشکیل شده است و قرار است به زودی مدیران استانی نیز منصوب شوند شاهد فعالیت دوباره امثال دوستار هستیم. البته بعید است چنین نامه هایی تاثیری در انتخاب وزرا داشته باشد. مخصوصا آن که فردی که نامه نوشته ربطی به جامعه آموزش و پرورش ندارد. البته  شاید در معادلات انتصاب «مدیران استانی»  چنین نامه هایی کم تاثیر نباشد! 

این که کوچکی نژاد به  عنوان وزیر آموزش و پرورش منصوب شود در حالت عادی بسیار بعید است. زیرا او تجربه مدیریت اجرایی  چندانی ندارد( البته معرفی فرد بی تجربه ای چون باغگلی نشان داد که هر چیزی امکان پذیر خواهد بود.) ولی مهم تر از آن شاید چنین نامه هایی نشان دهد که قرار است تعاملی دوسویه بین نماینده رشت و رئیس شورای هماهنگی ستاد های مردمی رئیسی در استان صورت گیرد و در گام بعدی شاهد آن باشیم که کوچکی نژاد هم از دوستار به عنوان گزینه استانداری حمایت کند. امری که بدون شک از چشمان دو نماینده دیگر رشت که همسویی بیشتری با یکدیگر دارند دور نخواهد شد. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان