چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

اختصاصی حکایت گیلان | سریال خاتون به کارگردانی تینا پاکروان این روزها از شبکه نمایش خانگی پخش می شود و می توانیم بگوئیم مورد توجه نیز قرار گرفته است. 

تینا پاکروان بعد از تجربه همکاری اجرایی و بازیگری با ضیاالدین دری و محمدرضا ورزی در کلاه پهلوی و سال های مشروطه تصمیم گرفته خودش کارگردانی یک اثر تاریخی را برعهده بگیرد. گیلان به دلیل لوکیشن های خاص تاریخی همیشه حل خوبی برای ساخت فیلم های تاریخی بوده است و ساخت فیلم های تاریخی در گیلان بیشتر از اقوام دیگر به چشم می آید. 

پیش از این سعید سلطانی سریال پس از باران را ساخته بود که مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت. همین کارگردان نتوانست در سریال «خانه ای در تاریکی» برای قوم بختیاری موفقیت گذشته را به دست آورد. شخصیت های اصلی سریال پس از باران  به جزء مرجان محتشم، فارس زبان بودند و همین مورد انتقاد   گیلانی ها قرار گرفت. 

حالا پاکروان سریالی ساخته که قهرمان اصلی داستانش در یک مکان گیلانی، متعلق به قوم بختیاری است. اربابان سریال تهرانی هستند و رعیت و نوکرهای سریال با لهجه گیلکی! فئودال ها و نظامیان قهرمان سریال هستند. سهم  رعیت را نصف می کنند و مورد ستایش قرار می گیرند. از بالا به پائین با نوکر و رعیت صحبت می کنند و تقدیر می شوند.  این وسط یک داستان عاشقانه هم در لابلای حوادث نوشته شده که بیننده را بیشتر کند. 

واکنش گیلانی ها به این سریال متفاوت است. عده ای برای صرف ساختن سریال در گیلان تحسین می کنند و عده ای به خاطر شخصیت پردازی مورد انتقاد قرار می دهند. عده ای هم می گویند فیلم را در گیلان ساخته اند و قهرمانش متعلق به قوم دیگر است. در لرستان هم می توان چنین سریال ساخت؟

همرسانی کنید:

نظرات شما:

عماد 17 شهریور 1400 ساعت 02:06#نه_به_سریال_خاتون
#توقف_سریال_خاتون

لطفاً امضاء کنید

https://www.karzar.net/khatoon

نظر دهید - پسندیدم 1

مهدی 15 شهریور 1400 ساعت 10:06

مردم.گیلان باید ازخواب غفلت بیدارشن.وجلوی صدسال تحقیروتوهین به خودرا بگیرن تمام غیرگیلانیان به اصطلاح هموطن با گیلانیان دشمن هستن

نظر دهید - پسندیدم 1

مهدی 15 شهریور 1400 ساعت 10:06

لعنت برفاشیست فارس ودشمن گیلانی

نظر دهید - پسندیدم 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان