سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403
سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403

 حکایت گیلان | اگر همین حالا هم کم غذا می‌خورید و بیشتر ورزش می‌کنید اما همچنان وزن‌تان تغییری نمی‌کند، باید چند ترفند جانبی را نیز رعایت کنید تا به کاهش وزن خود سرعت دهید و از توقف وزن پیشگیری کنید. 

 پیروی از چند روش سالم در کنار یک رژیم غذایی مناسب می‌تواند به شما در کاهش وزن به راحتی در یک هفته در خانه کمک کند. در ادامه به این ترفندها اشاره می‌شود:

الف. عادات سبک زندگی خود را تغییر دهید
عادات ما در تعیین کیفیت زندگی و سلامتی ما نقش بسزایی دارند. عادات خوب را تقویت کنید و بدها را ترک کنید؛ بطور مثال:

۱.به اندازه غذا بخورید
برای کاهش وزن بایستی مقدار غذای مصرفی‌تان را کاهش دهید. حتی در خوردن غذاهای سالم نیز نباید افراط کنید. حد تعادل را حفظ کنید؛ نه کم و نه زیاد غذا بخورید.

۲. جلوی تلویزیون غذا نخورید
ادغام زمان تماشای تلویزیون با زمان صرف غذا می‌تواند منجر به بی‌ملاحظگی در خوردن شود. تمرکز شما بر محتوایی است که در تلویزیون می‌بینید؛ در این صورت از آنچه در داخل دهان و معده شما می‌گذرد غافل می‌شوید و در نهایت پرخوری می‌کنید.

۳.خوب بخوابید
الگوی خواب شما ارتباط زیادی با وزن‌تان دارد. کمبود خواب می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

۴.نگرش مثبت را حفظ کنید
دیدگاه مثبتی داشته باشید و همیشه با خود بگویید که سالم و فعال هستید. استرس خود را کنترل کنید و یاد بگیرید که همه چیز را خیلی جدی نگیرید.

۵. با احتیاط غذا بخورید
شما باید قبل از اینکه احساس گرسنگی زیاد به سراغتان بیاید، چیزی بخورید و پیش از اینکه بطور کامل سیر شوید، از غذا خوردن دست بکشید. علت چنین توصیه‌ای این است که وقتی گرسنه هستیم، بیشتر از آنچه که باید غذا می‌خوریم. به یاد داشته باشید که به آرامی غذا بخورید و نه فقط زمانی که گرسنه هستید.

ب. عادات غذایی خود را تغییر دهید
به قول معروف، شما همان چیزی هستید که می‌خورید و همچنین چیزی هستید که نمی خورید! آنچه مدام مصرف می‌کنید مهم‌ترین نقش را در حفظ تناسب اندام و سلامت شما دارد و به کاهش وزنتان در طول یک هفته کمک شایانی می‌کند.

۱. مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخورید
میوه ها و سبزیجات با وجود کالری کمشان، نقش مهمی در مدیریت وزن و سلامتی دارند. فراوانی آب و فیبر در سبزیجات می‌تواند احساس سیری را در شما ایجاد کند.

۲. چای سبز بنوشید
طبق یک مطالعه، این نوشیدنی می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. چای سبز حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است که قوی‌ترین آنها کاتچین‌هایی است که سبب افزایش متابولیسم و کاهش چربی بدن می‌شود.

۳.مقدار زیادی آب بنوشید
نوشیدن یک لیوان آب قبل از غذا (برای جلوگیری از پرخوری) و بعد از غذا (برای کمک به هضم) را تبدیل به یک عادت کنید.

ج. روتین ورزشی خود را تغییر دهید
جای تعجب نیست که افرادی که صبح زود بیدار می‌شوند و می‌دوند، سالم‌تر و شادتر هستند. اگر می‌خواهید کاهش وزن اصولی را تجربه کنید، باید یک برنامه ورزشی مناسب را دنبال کنید. در این راستا از انجام تمرینات یوگا، ورزش صبحگاهی و درنهایت کالری‌سوزی غافل نشوید.

منبع: خبرآنلاین

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان