چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | شبکه بلومبرگ در گزارشی درباره سفر آتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن نوشت که نفتالی بنت در جریان دیدار با رئیس جمهور آمریکا تلاش خواهد کرد تا او را از احیای برجام منصرف کند.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد: نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که قرار است اواخر هفته جاری در کاخ سفید با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دیدار کند، تلاش خواهد کرد او را برای انصراف از احیای توافق هسته ای با ایران متقاعد کند.

به گزارش بلومبرگ، مقامات آمریکایی پس از آنکه چندین ماه مذاکره با ایران برای بازگشت به توافق هسته ای نتیجه ای در بر نداشته است در حال بازبینی گزینه‌های خود هستند.

نفتالی بنت در صفحه توئیتر خود نوشت که در جریان این سفر یک طرح تدوین شده و منظم را به کاخ سفید ارائه خواهد داد که بنابر ادعای او موجب محدود شدن فعالیت های هسته ای و سیاست های منطقه ای ایران می شود.

بلومبرگ در ادامه گزارش داد: بنت که در ماه ژوئن به نخست وزیری رسید همچون نفر قبلی مخالف احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است، چراکه معتقد است این توافق دیگر کارایی ندارد.

وی پس از سفر به واشنگتن قرار است با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دیدار کند و به زودی نیز با عبدلله السیسی رئیس جمهور مصر ملاقات خواهد داشت.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این باره گفت: اکنون در یک پروسه بسیار سریع برای بازگرداندن و تقویت روابط با کل منطقه قرار داریم تا ائتلافی برای مقابله با افراط گرایی ایرانی و اسلامی ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، مذاکرات میان ایران و سایر طرف های برجام به منظور احیای این توافق از فروردین ماه سال جاری آغاز شد و تاکنون شش دور آن برگزار شده است که آمریکا به صورت غیرمستقیم در آن حضور دارد. این رایزنی ها پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران در حال حاضر با یک وقفه مواجه شده است.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی در وین درباره روند مذاکرات تصریح کرد: ملاک ما رسیدن به یک توافق خوب است. به اواخر کار نزدیک شده این اما مسیر باقی‌مانده ساده نخواهد بود.

منبع:عصر ایران

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان