پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

 حکایت گیلان | رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تا شنبه هفته آینده حدود ۳۰ هزار دوز واکسن در رشت تزریق خواهد شد.

نشست مشترک مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعضای شورای سلامت شهرستان رشت به ریاست  ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد و آخرین هماهنگی‌ها در راستای تزریق واکسن در رشت مورد بررسی قرار گرفت.

 ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با تقدیر از مشارکت همه مسئولان استانی و شهرستانی در اجرای واکسیناسیون، اظهار کرد: از دوشنبه برای تزریق دوز دوم واکسن در رشت همه مراکز بازگشایی خواهند شد تا تزریق واکسن به‌ راحتی انجام شود.

وی با بیان اینکه تا شنبه هفته آینده حدود ۳۰ هزار دوز واکسن در رشت تزریق خواهد شد، افزود: هر پایگاه واکسیناسیون که شمار مراجعات در آن زیاد است باید یک مسئول داشته باشد تا نظم‌بخشی مورد انتظار در داخل و بیرون مرکز تأمین شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم تمهید مقدمات کافی جهت تزریق واکسن کرونا با تعداد دوز بیشتر در هفته آتی تأکید کرد و گفت: با توجه به در راه بودن محموله جدید واکسن به کشور، ضرورت دارد آمادگی‌ها برای افزایش مراکز واکسیناسیون و همچنین نیروی انسانی مورد نیاز در مراکز تزریق فراهم شود.

سالاری با اشاره به تمرکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت افزایش و تقویت زیرساخت‌های فیزیکی بهداشتی درمانی، گفت: به سبب عقب‌ماندگی‌های عدیده در حوزه بهداشت و درمان، بیشترین تمرکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر تقویت و افزایش زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی متمرکز شده بود اما اکنون باید تمرکزها به سمت واکسیناسیون و تسریع در این جهت معطوف شود.

در این نشست علاوه بر معاونین و مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، علی فتح‌اللهی فرماندار و رئیس شورای سلامت شهرستان رشت و همچنین فرماندهان سپاه و انتظامی این شهرستان نیز حضور داشتند و آمادگی خود را جهت افزایش مراکز واکسیناسیون و تأمین امنیت داخلی و بیرونی مراکز تزریق واکسن اعلام کردند.

منبع: ایلنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان