پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

اختصاصی حکایت گیلان | شاخص های آماری وزارت بهداشت نشان می دهد میزان رعایت بهداشتی عمومی و فردی در استان گیلان پائین تر از بیشتر استان های کشور است. 

متاسفانه تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰، میانگین استفاده از ماسک ۵۱.۵۲ درصد و میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز ۳۹.۲ درصد بوده است، درصدهایی که در شرایط بحرانی کرونای دلتا، واقعا نگران کننده اند.

در عین حال بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در  اماکن عمومی استان های کشور از ۲۰ تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۹.۰۲ درصد بوده است. این میزان در استان گیلان 26.27 درصد اعلام شده است که رتبه 30 را نشان می دهد. 

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور، در این مدت ۶۴.۱۷ درصد بوده است که استان گیلان با 57.17 درصد در رده 29 قرار دارد. 

در عین حال میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور در این تاریخ ۶۳.۳۲ درصد بوده است. گیلان با 54.05 درصد در رده 28 قرار دارد. 

میانگین درصد موارد استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان‌های کشور ۲۰ تا ۲۷ مرداد ماه ۱۴۰۰،  ۵۱.۵۲ درصد بوده است. گیلان با 38.85 درصد در رده 30 قرار دارد. 

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور در این تاریخ ۳۹.۰۲ درصد بوده است. گیلان با 26.27 درصد در رده 30 قرار دارد. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان