دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | سیر ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور و استان گیلان در موج اخیر که به پیک پنجم خوانده می‌شود، روند صعودی به خود گرفته و روزانه به گسترش بیماری افزوده می‌شود. 

در هفته‌های گذشته شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا از نوع دلتا بودیم که متاسفانه تعداد زیادی از هموطنان در طول روز به دلیل درگیر شدن به این ویروس، جان خود را از دست می‌دهند. 

استان گیلان با کاهش جدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی روبرو است و پیش‌بینی می‌شود با بحرانی عمیق‌تر و فاجعه‌بارتر از پیک نخست در اسفند ۹۸ مواجه خواهیم شد. 

به همین منظور در راستای دستور مقام معظم رهبری در بسیج امکانات ارتش جهت مقابله با بیماری منحوس کرونا، به همت عوامل پشتیبانی و مهندسی، پزشکی بیمارستان ولیعصر (عج)، تجهیزات و بیمارستان صحرایی ارسالی از اداره بهداشت ودرمان نیروی دریایی ارتش در مرکز درمانی رازی رشت مستقر شد. 

این بیمارستان سیار با ظرفیت ۴۵ تخت، مجهز به امکانات درمانی است که در روزهای آتی آماده پذیرش و خدمات‌رسانی به بیماران می‌شود. 

بیمارستان صحرایی در دست احداث ۶۰ تخته هوانیروز ارتش ۶۰۰ مترمربع مساحت دارد و چندمین بیمارستان صحرایی به بهره‌برداری رسیده توسط ارتش در کشور است.

منبع:فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان