جمعه, 24 فروردین 1403
جمعه, 24 فروردین 1403

به گزارش حکایت گیلان | پژوهشگر ارشد سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد واکسیناسیون در صورت ابتلا به نوع دلتا ویروس کرونا می‌تواند انسان را از خطر مرگ نجات دهد.

ماریا ون کرخوف، اپیدمیولوژیست WHOدر یک نشست آنلاین بیان کرد: مطمئنا واکسن‌ها از افزایش موارد شدید بیماری و مرگ ناشی از نوع دلتا جلوگیری می‌کند.

ماریا ون کرخوف، اپیدمیولوژیست WHO به نوبه خود گفت که حتی در کشورهایی که سطح بالایی از واکسیناسیون دارند، دلتا بیشتر در میان افراد واکسینه نشده همچنین در مواردی که اقدامات احتیاطی انجام نمی‌شود، گردش می‌کند.

سوامیناتان در عین حال افزود که نیازی به دوزهای بیش از حد مقرر واکسن نیست.

پیش از این تدروس ادهانوم قبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت گفته بود که از اقدامات جامعه جهانی از عهده مبارزه با شیوع سویه دلتا بر نمی‌آید.

او گفت: در هر کشوری، نقاط داغ از لحاظ میزان بستری شدن و موارد مرگ در جاهایی است که میزان واکسیناسیون پایین و اقدامات بهداشت عمومی کافی نباشد.

سویه دلتا ویروس کرونا SARS-CoV-۲ یکی از انواع عامل ایجاد کننده کووید ۱۹ است؛ اولین بار در هند کشف و توصیف شد. کوتاه بودن دوره رشد و بالا بودن میزان فشار بر بدن انسان از جمله خصوصیات بارز این نوع از کروناست.

سازمان بهداشت جهانی چهار جهش ویروس کرونا SARS-CoV-۲: سویه‌های آلفا (انگلیسی)، بتا (آفریقای جنوبی)، گاما (برزیل) و دلتا (هندی) را نگران کننده اعلام کرده است.

این در حالی است که وزیر بهداشت ایران به تازگی اعلام کرده است ویروس در آینده جهش‌های متعددی خواهد داشت و احتمالاً ویروس‌های آینده واکسن را هم زیر سوال خواهد برد.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون صددرصدی هم نمی‌تواند باعث ایمنی کامل جامعه شود افزود: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تنها راه مبارزه با ویروس کروناست.

منبع:گیل خبر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان