پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
درباره بازگشت تعطیلی ها و خطرات تکراری؛

جریمه مسافران کفایت نمی کند، راه گیلان را مسدود کنید!

۱۴۰۰/۰۵/۲۳ ۱۴:۲۸ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان |بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، از دوشنبه ۲۵ مرداد الی شنبه ۳۰ مرداد تعطیلی سراسری در کشور اعمال می‌شود. هنوز جزئیات این تعطیلی اعلام نشده است، اما مشخص است اگر قرار باشد روند تعطیلات قبلی ادامه پیدا کند، وضعیت به مراتب بدتر خواهد شد.  

پیش از این دبیر کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به بی توجهی مردم نسبت به جریمه های بین استانی گفته بود« خانواده‌ها جریمه کرونا را دُنگی می‌دهند و سفر می‌روند» با چنین روندی مشخص است که نمی توان امیدوار بود که میزان مسافران در استان های شمالی کاسته شود. تنها چاره کار این است که که  راه استان های شمالی به طور کامل بسته شود و یا حداقل میزان جریمه ای اعلام شود که خانواده ها فکر دنگی حساب کردن آن هم نداشته باشند.

باید توجه داشت که دیگر بیمارستان های گیلان جایی ندارند که حتی یک مسافر را نیز پذیرش کنند. در سوی دیگر امیدواریم این تعطیلات به معنای بسته شدن کامل اماکن گردشگری و سیاحتی باشد. تمام رسته های شغلی خارج از دسته یک نیز باید با محدودیت و تعطیلی مواجه شوند.(هرچند مثل همیشه راهکاری برای جبران خسارات دیده نشده است)  حتی عزاداری های حسینی نیز در استان گیلان باید تعطیل شوند و دوباره شعار ـ در خانه بمانیم» و یا «در خانه عزاداری کنیم» تبلیغ شود تا شاید وضعیت کمی ثبات بهتری پیدا کند. بعد از آن هم باید روند واکسیناسیون سرعت بیشتری بگیرد که بتوانیم از این پیک فاجعه بار پنجم خارج شویم. 

استانداری گیلان، نهادهای نظامی و انتظامی در این زمینه باید نهایت دقت را به خرج دهند و مسئولینی که در کار خود اهمال نیز می کنند با توبیخ مواجه شوند. این یک خواسته عمومی است که مردم گیلان در این تعطیلی انتظار دارند. مشخص است چیزی خارج از این هیچ چیزی نخواهد بود جزء افزایش شیوع کرونا و بیماران کرونایی! افزایش مرگ و میرها و به سوگ نشاندن مردم گیلان! همان طور که قبلا هم دیده شده است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان