دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

اختصاصی حکایت گیلان | هیات نظارت بر انتخابات کشور، پس از بررسی انتخابات شورای شهرهای لاهیجان، ماکلوان و پیربازار، نتایج نهایی را با چند تغییر اعلام کرد.

در لاهیجان امیرحسین علیزاده پس از شمارش مجدد آرا توانست به شورای شهر راه پیدا کند و آرمان پوریاسری، یکی از منتخبین شورا به دلیل اصرار هیات نظارت بر رد صلاحیت وی،  از لیست منتخبین ششمین دوره شورای شهر لاهیجان حذف و به این ترتیب، ابراهیم خوشحال به عنوان علی البدل اول جایگزین وی در شورای شهر لاهیجان شد.

در ماکلوان 2 تن از اعضای شورا به دلیل رد صلاحیتشان از لیست نهایی کنار رفتند و مهدی حق جوی و جعفر صولتی جایگزین آنان شدند.

در پیربازار نیز نفرات دوم تا پنجم حذف و نفرات ششم تا نهم با اسامی حعفر قربان زاده، کمیل حسینی، حسن دوستی و مهرشاد پورنوروز جایگزین شدند.

شورای شهرهای لاهیجان، ماکلوان و پیربازار از روز آینده ۲۴ مرداد پس از برگزاری مراسم تحلیف به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

 این شیوه برگزاری انتخابات بدعت هایی را در امر اجرای انتخابات ایجاد کرده است که در جای خود مورد ابهام و اشکال است. به طور مثال وقتی نفرات دوم تا پنجم یک شورا حذف می شوند تایید انتخابات جای پرسش دارد. چگونه می توان چهار کاندیدای پیروز انتخابات را ردصلاحیت کرد و صحت انتخابات را نیز مورد تایید قرار داد. با این فرض افرادی که هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات نداشتند تنها به لطف ردصلاحیت کاندیداهای پیروز امکان حضور در انتخابات را به دست آوردند. 

گفتنی است خلیل بهروزی فر، جبار کوچکی نژاد و غلامرضا مرحبا سه نماینده گیلان عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای استان در این دوره بودند. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان