جمعه, 24 فروردین 1403
جمعه, 24 فروردین 1403
نماینده رودبار در مخالفت با استعفای زاکانی:

تفسیر فرمایشات رهبری از سوی زاکانی، فقط برای منافع شخصی است

۱۴۰۰/۰۵/۲۳ ۱۱:۰۷ چاپ

حکایت گیلان | مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در جلسه صحن علنی امروز (۲۳ مرداد) و در جریان مخالفت با استعفای علیرضا زاکانی طی سخنانی، گفت: من می‌خواهم از منظر قانون اساسی به بحث استعفای آقای زاکانی وارد شوم، وظایف نمایندگی مساله مهمی است که در اصولی از قانون اساسی به آن پرداخته شده است. یکی از موضوعات این است که نماینده در برابر تمام ملت ایران مسئولیت دارد یعنی ما تعهد دادیم که در برابر همه ملت مسئول باشیم.

وی ادامه داد: در چند اصل قانون اساسی وظایف نمایندگی آمده و به عقیده من با این استعفا سه اصل مهم قانون اساسی زیر پا گذاشته می‌شود؛ مردم قم چه گناهی کردند به شما رای دادند؟ هزینه برگزاری یک انتخابات چقدر است؟ شما تعهد کرده‌اید که در دوره نمایندگی درخدمت مردم قم باشیم اما پس از استعفای شما در سه سال باقی مانده چه کسی این ماموریت را قبول می‌کند.

نماینده رودبار در ادامه به فرمایشات رهبری درخصوص نرفتن نمایندگان به دنبال پست‌های اجرایی، بیان کرد: امروز در متن استعفای شما تفسیرهای مختلفی بود، صحبت‌های رهبری قابل تفسیر نیست، ایشان خیلی شفاف گفتند که حرص برای پست نداشته باشید؛ اما نمایندگان عزیز بدانید گرفتن پست شهرداری تهران بدون رایزنی و لابی امکانپذیر نیست.

وی ادامه داد: پیامی که مقام معظم رهبری دادند، تکلیف ما را روشن کرد چگونه می‌شود ادعای انقلابی داشته باشیم و صحبت مقام معظم رهبری را تفسیر کنیم؟ این تفسیرها به اعتقاد من فقط برای منافع شخصی است.

گودرزوند چگینی گفت: ایشان ریاست مرکز پژوهش‌‌ها را که جایگاه مهمی است برعهده دارند و این جایگاه توسط هیات رئیسه به ایشان سپرده شده و ما می‌خواهیم که در این جایگاه حضور داشته باشند.

منبع: ایلنا

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان