پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | رییس هیات بسکتبال استان گیلان ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه با ارایه گزارش عملکردی از این هیات در یکساله گفت : با توجه به محدودیت های کرونایی و تعطیلی های مربوط به آن در اکثر ایام در سال گذشته ، ورزشکاران نیز از نظر انجام تمرینات با مشکلات مواجه شدند .در سال المپیک 2012 بسکتبال ایران 7 مدال کسب کرد و جایگاه کشورمان با جایگاه ژاپن یکی بود اما در المپیک امسال کشور ژاپن 14 پله از ما صعود کرده است.
رفیعی افزود : علی رغم حضور 60 ورزشکار در المپیک نتوانستیم نتیجه مطلوبی که میخواستیم را بدست آوریم هر چند خود ورزشی ها معتقدند که این دومین باری است که ایران از المپیک پر مدال بر می گردد.
وی با اشاره وجود یک سالن مطلوب برای تمرینات بسکتبال در گیلان اضافه کرد : این سالن از طرف اداره ورزش و جوانان استان در اختیار شبکه بهداشت برای طرح واکسیناسیون قرار گرفته است و البته سلامتی همشهریان ما در اولویت قرار دارد.
وی ادامه داد : آن سالن از انتهای سال گذشته دیگر در اختیار هیات قرار ندارد به گونه ای که حتی برگزاری مسابقاتی که داشتیم را در شهرستان دیگری نظیر تالش یا لنگرود و زمین های استیجاری دانشگاه آزاد و نیروی انتظامی برگزار کردیم .
وی گفت : هیات بسکتبال با توجه به تمامی این چالش ها و مشکلات دست از فعالیت برنداشت و با برنامه ریزی راه را برای خانواده بسکتبال به گونه ای هموار کرد.
رفیعی در خصوص مصوبه  افزود : متاسفانه علی رغم صورتجلسه شورای عالی ورزش استان به ریاست استاندار گیلان مبنی بر ایجاد 100 زمین بسکتبال خیابانی ، به دلیل مشکلات کرونا با وجود اینکه که فرماندار محترم شهرستان رشت به بخشداران تکلیف کرده اند اما هنوز همکاری انجام نشده  و هیات به واسطه کمک بخش خصوصی توانستیم چهلمین زمین بسکتبال خیابانی را در صدا و سیما  افتتاح کنیم که به همت خود صدا و سیما و با حضور رییس سازمان صدا و سیمای کشور به بهره برداری رسید و چند زمین دیگر نیز در شلمان، کیاشهر و در درون محوطه سپاه استان در حال ساخت است و انشاءالله در ماههای آتی به بهره برداری می رسد.
وی خاطر نشان کرد : همچنبن علی رغم مشکلات مالی و غیره در سال گذشته سه تیم از بسکتبال گیلان در لیگ دسته یک حضور داشتند و نتایج خوبی نیز گرفتند  و به جرات می گفت که 8 درصد فدراسیون بسکتبال کشور توسط گیلانی ها راهبری می شود .
رفیعی ادامه داد : 9 بازیکن گیلانی در تیم های دیگر استانها به خدمت گرفته شدند و موجب خرسندی است که این بازیکن ها به دلیل توانمندی هایی که داشتند جذب آن تیم ها شدند.
رییس هیات بسکتبال گیلان افزود : در طی یکسالی که گذشت با تلاش مربیان و حمایت خانواده ها ، مسابقات رده های سنی مختلف برگزار شد و اگر وضعیت عادی برقرار شود و سالن ها نیز در اختیار هیات قرار گیرد مسابقات رده سنی در بخش دختران و پسران به اتمام می رسد .
رفیعی تصریح کرد : قرارداد تیم بسکتبال سپیدرود به سرمربی گری آقای شهریار کریمی  منعقد شد و رشت تیم بسکتبال سپیدرود را خواهد داشت و قرارداد تیم بسکتبال داماش گیلان نیز انشاءالله راه اندازی می شود و ما حداقل سه تیم در لیگ دسته یک در بخش آقایان از گیلان در کشور خواهیم داشت و امیدواریم که بتوانیم در سالجاری رقابت خوب و شور و شوقی در این ورزش مفرح برای مردم بوجود آوریم.
رفیعی اذعان داشت : دو دوره کلاس مربیگری برگزار گردید و تعداد 28 مربی به مربیان اضافه شد و برای نخستین بار کلاسهای آنلاین ارتقای مربیگری از درجه دو به سه در حال برگزاری است .

منبع:برنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان