دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دستور داد ، همه اقدامات و تمهیدات لازم برای تسریع در تامین منابع لازم برای واردات واکسن به میزان مورد نیاز به کار گرفته شود.
 حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، پس از بحث و بررسی آخرین وضعیت تامین منابع ارزی واردات واکسن کرونا، دستور داد همه اقدامات و تمهیدات لازم برای تسریع در تامین منابع لازم برای واردات واکسن به میزان مورد نیاز با اولویت به کار گرفته شود.
در جلسه امروز همچنین دو موضوع تامین نیاز ارزی کالا‌های اساسی و نیز دارو، تجهیزات پزشکی و توزیع سریع کالا‌های اساسی دپو شده در بنادر، در سطح کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه گزارشی از وضعیت میزان ذخایر کالا‌های اساسی ارائه و با توجه به وضعیت بسیار مناسب کالا‌های موجود در بنادر، مقرر شد، تامین ارز این کالا‌ها پیگیری شده و جریان انتقال و توزیع کالا‌ها در سطح کشور بدون وقفه به گونه‌ای ادامه یابد که در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت دسترسی به کالا‌ها در سراسر کشور باشیم.
در موضوع انتقال کالا از بنادر نیز آخرین وضعیت فرآیند ترخیص کالا‌ها و مجموعه اقدامات لازم برای سرعت بخشیدن به این امر مطرح و مقرر شد دستگاه‌های اجرایی مربوطه با جدیت موضوع را پیگیری و به روند ترخیص و انتقال کالا از گمرکات سرعت ببخشند.
در این جلسه رئیس جمهور بر لزوم اصلاح فرآیند تخصیص ارز لازم برای واردات کالا و نیز راهکار‌های تسریع در ترخیص و انتقال کالا به داخل کشور تاکید کرد.

منبع:عصر ایران

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان