دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
رئیس سابق هیات کاراته گیلان در گفتگو با حکایت گیلان:

ممکن بود اخطار «به خطر انداختن» نصیب گنج زاده شود | کاراته ما به خودزنی افتاده است

۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۱:۳۰ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | رئیس سابق هیات کاراته گیلان معتقد است فشارهای وارده بر بدنه کاراته بسیار زیاد شده و حواشی مختلف منجر به خودزنی شده است.

آریامن قویدل مربی و داور بین المللی گیلانی در گفتگو با حکایت گیلان ابراز داشت: طلای المپیک سجاد گنج‌زاده را به مردم ایران و اهالی کاراته تبریک می‌گویم. او مزد زحمات خود را به دست آورد و مایه خوشحالی همه ایرانیان شد.

این داور بین المللی با اشاره به مساله داوری این دیدار هم گفت: همان ابتدای مسابقه ضربه پای کاراته کای عربستانی که منجر به دادن امتیاز ایپون به وی گردید امتیاز نداشت. در خصوص ضربه پای کاراته کای عربستانی به ایرانی ، ضربه پا سنگین بوده که منجر به اتفاق رخ داده گردید .البته ممکن بود در شرایطی دیگر به گنج زاده اخطار به خطر انداختن خود داده می‌شد.

وی افزود: چنین وضعیتی را در چند مسابقه طی سالیان اخیر دیده ام و برای خودم هم پیش آمده و رای نهایی متفاوت بود. در مسابقه ای بین المللی بعنوان داور وسط در چنین شرایطی به حریفی که بدون گارد حمله کرده بوده و ضربه خورده بود اخطار به خطر انداختن داده بودم و حریف مقابل برنده شده بود.

رییس سابق هیات کاراته گیلان با اشاره به ناکامی سارا بهمنیار نیز گفت: شاید بگویند حضور فاطمه قاسمی به عنوان مربی به نفع او بود. ولی معتقدم در چند ماه اخیر اینقدر حاشیه به کاراته وارد شده و مشکلات وجود داشته که کار از این حرفها گذشته است .

وی ادامه داد: حواشی کاراته در چند سطر واقعا نمیگنجد. مثلا حذف داور ما از پنل جهان و آسیا و دوپینگ بهمن عسکری که باید در المپیک حضور می یافت و بخاطر دوپینگ محروم شد،قضاوت داور ایرانی در لیگ جهانی برای اسراییل، فشارهای وارده به فدراسیون ،معدود بودن سهمیه ها برای اعزام از جمله این مسائل بود که متاسفانه با فشارهایی که بر بدنه کاراته وارد شده به نوعی کاراته به خودزنی افتاده و این برای رشته ای که قابلیت کسب مدالهای جهانی و المپیک را دارد اصلا خوب نیست.

وی با اشاره به احتمال حضور کاراته در المپیک بعدی گفت: فدراسیون جهانی در حال رایزنی است و امیدوارم حضور داشته باشد اما من فکر نمیکنم در پاریس حضور داشته باشد. البته خدا کند من اشتباه کنم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان