چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | مربی و داور گیلانی کاراته معتقد است حضور مربی اصلی سارا بهمنیار می توانست به وی کمک کند.

عبدالله میلانچی‌،‌دبیر سابق هیات کاراته استان گیلان و مربی و داور رسمی فدراسیون در گفتگو با حکایت گیلان با تبریک به سجاد گنج زاده ملی پوش طلایی المپیک ابراز داشت: خوشحال کننده است که کاراته در روز آخر سربلند بود و مایه مسرت ایرانیان شد.
این داور گیلانی با اشاره به ابهامات داوری گنج زاده و رقیب عربستانی در فینال نیز اظهار داشت: این گونه نیست که هرکس که با برانکارد بیرون برود برنده شود.

او ادامه داد: در قوانین داوری ما دو نوع خطا داریم یکی خطای کیس یک که ضربات بدون کنترل هست و کیس دو که خود را به خطر انداختن است که در مسابقه سجاد گنج زاده با بازیکن عربستان ضربه بیش از اندازه و غیر کنترلی بوده است و نظر داوران درست بوده است. او افزود: زمانی که با اجرای ضربات بدون کنترل توانایی و پتانسیل ادامه کار بصورت کامل از بین برود، به حریف ضربه زننده اخطار کیس یک تعلق می‌گیرد. البته اولین ضربه حریف عربستانی به سجاد گنج زاده که ۳ امتیاز به او اختصاص پیدا کرد هم هم اشتباه داده شد و طبق فیلم به جودان حریف اصابت نکرده بود که البته مورد اعتراض مربی ما قرار نگرفته بود.

میلانچی با اشاره به مسابقات سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی المپیک نیز ابراز داشت: معتقدم مبارزه اول خانم بهمنیار کاملاً با قدرت و توانایی خاص اجرا شد. به نظرم حضور مربی خودش در مسابقات می توانست روحیه مضاعف به ایشان تعلق گیرد و طبیعتاً مربی خودش که سابقه مربیگری در تیم ملی را داشت می توانست نقاط ضعف بهمنیار را متذکر شود.

دبیر سابق هیات کاراته گیلان در ادامه اظهار داشت: در مورد حضور قهرمانان گیلانی در مسابقاتی در سطح المپیک باید کارشناسی دقیق در سطح عالی انجام پذیرد. همانگونه که می دانید گیلان دارای پتانسیل بسیاری است و جوانان مستعد بالاخص در ورزشهای انفرادی داریم و با عنایت به قهرمانهای گذشته مثل وحید حسنی پور و حامد زیکساری ، جاسم ویشکایی و . . . می توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی در پایان با آرزوی ماندگاری کاراته در المپیک گفت: ما امیدواریم که کاراته باز هم در المپیک حضور یابد و مسئولین فدراسیون جهانی در حال پیگیری موضوع می باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان