یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403
یکشنبه, 02 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | محمد حسین عباسی روزنامه نگار گیلانی با اشاره به ناکامی برخی ورزشکاران ایران در رقابت های المپیک نوشت: 


می‌نویسند: "بخندیم تا گریه نکنید". پاک کردن این اشک‌ها اما، انکار بزرگی شماست. انکار آن اراده خارق‌العاده‌ای که به نقره المپیک راضی نمی‌شود. که بردن یک یا چند مسابقه در بالاترین سطح را موفقیت نمی‌داند. که می‌خواهد تا آخرش برود و از آن بالا به دنیا نگاه کند. از روی سکوی اول. به شکست شما که روز را توی سالن تمرین شب کرده‌اید، نمی‌خندیم. به شکست شما که گوشت تن‌تان با رویای طلای توکیو آب شده، نمی‌خندیم، از شما هم می‌خواهیم که جلوی اشک‌های‌تان را نگیرید. می‌خواهیم که فریب این تسکین نمایشی را نخورید و رنج را مستقیم به رگ‌ها تزریق کنید، از شما که بزرگ‌ترین حسرت‌تان، از بزرگ‌ترین رویای زندگی خیلی‌ها جذاب‌تر و ماجراجویانه‌تر است.

وقتی سوخت هشتگ‌ها تمام شود، وقتی ولوم سرودهای حماسی پایین بیاید، وقتی "فدات سرت"ها ته بکشند، بعد از همه آن لبخندهای ساختگی و گل‌های دورریختنی مراسم استقبال، وقتی به محله بی‌چراغ مانده شهر برمی‌گردید، در مرور هزارباره ثانیه‌هایی از آخرین نبرد، همین اشک‌ها راه را به شما نشان خواهند داد. همین اشک‌ها که دیگران به زور می‌خواهند از روی صورت‌تان بردارند. همین بی‌تفاوت نبودن. همین بیشتر خواستن. شما برمی‌گردید و نشان می‌دهید که آخرین شکست، چقدر تغییرتان داده است. ما هم، دلباخته مصیبت و گیر زلالی‌تان. آن‌طور که با شوق یک کودک، در جستجوی خوشرنگ‌ترین مدال هستید. شما محکم‌تر خواهید شد. در سکوت مطلق یک سالن تمرین. وقتی همه رفته‌اند پی زندگی خودشان. وقتی همه دوربین‌ها هنوز خاموش‌اند.

@hasan_yazdani73
@armin_hadipour_seighalani
@reza.atri
@aligaraii
@alipakdamaan
@nahid.kiyani
@sara_bahmanyar

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان