دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون هزار و ۴۰۰ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: ظرفیت بیمارستان ها در حال تکمیل است.

 به گزارش حکایت گیلان |  انوش دهنادی مقدم شامگاه دوشنبه در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به بستری بودن بیش از هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: روزانه حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان بستری می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه حال ۲۰۰ بیمار کرونایی وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، افزود: برای کنترل شرایط فعلی و پیک پنجم کرونا، بیش از پیش نیازمند همراهی مردم با کادر درمان هستیم.

انوش دهنادی مقدم گفت: با توجه به همه گیر شدن کرونا و برای مقابله با خیز پنجم این بیماری ، هر گونه عمل غیر اورژانسی در مراکز درمانی استان ممنوع شد.

دهنادی مقدم با اشاره به شیوع بی سابقه کرونا در استان افزود: این کار با هدف اختصاص بیشترین تخت‌های بیمارستانی در همه مراکز درمانی استان برای پذیرش بیماران کرونایی انجام می‌شود.

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر لغو عمل‌های زیبایی و غیرضروری گفت: این بخشنامه شامل همه مراکز درمانی دولتی ، خصوصی ، غیردولتی و تمامی بیمارستان‌های گیلان است.

دهنادی مقدم با تاکید بر اینکه موارد اورژانسی شامل بیمارانی است که درمان آن‌ها فوریت دارد و اگر به وضع آن‌ها رسیدگی نشود، جان بیمار به خطر می‌افتد، افزود: برخی اعمال جراحی را می‌توان برای چند ماه به تعویق انداخت، اگر بیماران بستری در بخش جراحی بیمارستان همزمان به کرونا نیز مبتلا شوند، عوارض بیماری در این افراد شدیدتر خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اقدامات قانونی انجام خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان