سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403
سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان |در وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی مسابقات المپیک توکیو، محمدعلی گرایی  در دور نخست با پنا فلورس از کوبا مصاف داد و در نهایت با نتیجه ۷ بر ۳ مقابل حریف خود به برتری رسید.

در دو‌ر بعدی او به مصاف استارچویچ از کرواسی رفت و‌ توانست حریفش را با نتیجه ۵ بر ۵ شکست دهد. این مسابقه یکی از بهترین نمایش‌های ورزشکاران ایران تا به امروز در آوردگاه مسابقات المپیک بود.

گرایی که در بازی اول برتری مناسبی کسب کرده بود در دیدار با حریف کرواتش کشتی را گره خورده دید و در یکقدمی شکست قرار گرفت. گرایی در لحظات پایانی وقت دوم با نتیجه پنج بر سه از حریفش عقب افتاده بود و شکست را محتمل می‌دید که یک اجرای فن خوشحالی را به کاروان ایران هدیه کرد.

گرایی در فاصله تنها سه ثانیه زمان باقی مانده تا پایان مسابقه و اعلام برتری کشتی‌گیر کروات تصمیم به اجرای فن دشوار و البته چشم‌نواز «سنجاب پرنده» گرفت تا تکنیک ناب خودش را به رخ رقبا بکشد.

گرایی در اجرای فن موفق بود و در دستور اولیه داوران تشک به او چهار امتیاز اهدا شد تا با نتیجه ۷ بر پنج از رقیبش پیش بیفتد و پیروزی از آن او باشد که این موضوع را اعتراض مواجه شد. اعتراض مربی حریف داوران را به بازبینی برد.

به اعتقاد مربی کروات گرایی در اجرای فن ناموفق بود و باید اخطار هم می‌گرفت که در آن صورت نتیجه ۶ بر سه باید به سود حریف می‌شد اما داوران پس از بازبینی تنها دو امتیاز از گرایی کسر کردند و حساب کار پنج بر پنج شد تا نماینده کشورمان با غافلگیری حریفش در نهایت یکی دو ثانیه آخر بازی را هم اداره کرده و جواز صعودش به دور بعدی را صادر کند.
گفتنی است بازی مرحله نیمه نهایی گرایی امروز ظهر برگزار می‌شود. توماس لورینچ مجارستانی دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک حریف گرایی در نیمه نهایی است که ساعت ۱۳:۴۵ به مصاف یکدیگر می‌روند.

فدراسیون جهانی هم با انتشار ویدئوی حرکت محمد، لقب شاهین را برای این کشتی‌گیر ایرانی برگزید.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان