دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | حزب اتحاد ملت در نامه ای به وزیر کشور در خواست صدور مجوز برای راهپیمایی اعتراضی علیه طرح مجلس یازدهم که تحت عنوان «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی» شد.

در متن درخواست این نامه آمده است:

جناب آقای رحمانی‌فضلی

وزیر محترم کشور

سلام علیکم

همانطور که می‌دانید نمایندگان مجلس یازدهم، که با رأی اقلیت مردم شکل گرفته‌است، در جلسه روز چهارشنبه ششم مردادماه جاری اختیار تصویب جزئیات طرح قانونی«صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و…» را برای اجرای موقت در مدتی که تعیین خواهدشد به کمیسیون مشترکی که شکل خواهدگرفت واگذار کردند. این طرح که دسترسی به خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی را برای شهروندان به‌شدت محدود خواهدساخت با اعتراض وسیع کاربران مواجه شده‌است. این طرح علاوه بر محدودسازی امکان تبادل خبر و اطلاعات تأثیر بسزایی در فضای «کسب و کار» خواهد داشت و زندگی و معیشت بسیاری از شهروندان را با مشکلات مضاعف مواجه خواهدساخت.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به حکم وظیفه سیاسی دفاع از قانون اساسی و حقون شهروندان، مخالفت همه‌جانبه با تصویب مفاد این طرح را در دستور کار خود قرار داده‌است و علاوه بر همراهی با دیگر اقشار ، خواهان انجام کنش سیاسی اعتراضی نمایان و برانگیزاننده است.

لذا به موجب تبصره یک بند خ ماده ۱۳ قانون احزاب و علی‌رغم وقوف بر محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا به اطلاع می‌رساند چنانچه از نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا منعی نباشد قصد داریم در اولین فرصت تجمعی اعتراضی در یک فضای باز مناسب که قطعا در آن شیوه‌نامه های بهداشتی رعایت خواهد شد، برگزار نماییم. تا آن زمان روش‌های اعتراضی متعارف جایگزین دیگری نیز مطرح هستند که تمایل داریم از آنها برای بیان اعتراض استفاده کنیم.

علی شکوری راد

دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی

منبع:برترینها

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان