جمعه, 24 فروردین 1403
جمعه, 24 فروردین 1403
با حضور محمد باقر نوبخت و علی رسولیان؛

مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک های صنعتی استان گیلان گشایش یافت

۱۴۰۰/۰۵/۰۸ ۱۸:۰۹ چاپ

حکایت گیلان | محمد باقر نوبخت و علی رسولیان روز جمعه در سفر به استان گیلان و با حضور در ناحیه صنعتی رشت، مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک های صنعتی استان گیلان را افتتاح کردند.

  مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک های صنعتی استان گیلان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و استاندار گیلان گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، محمد باقر نوبخت و علی رسولیان روز جمعه در سفر به استان گیلان و با حضور در ناحیه صنعتی رشت، مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک های صنعتی استان گیلان را افتتاح کردند.

این مرکز با زیربنای 3 هزار و ۸۵۳ مترمربع و اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال از محل منابع ملی، استانی و داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان احداث شده است.

مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک های صنعتی استان گیلان شامل ۵۰ دفتر کار مجزا برای استقرار مشاوران کسب و کار، عاملان خوشه های کسب و کار، کنسرسیوم های صادراتی، فن بازار، کلینیک کسب و کار و برخی واحدهای صنعتی فناور و خدمت رسان، همچنین یک سالن آمفی تئاتر، کتابخانه، سایت رایانه، کلاس آموزش، فضای نمایشگاهی و نمازخانه می باشد.

مراکز خدمات فناوری و کسب و کار در شهرک های صنعتی به منظور ایجاد امکانات مناسب برای استقرار ارائه دهندگان خدمات کسب و کار، شامل مشاوران ذیصلاح، دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه ها و همچنین دپارتمان R&D واحدهای فناور و ... که هرکدام به فراخور تخصص خود و نیاز واحد صنعتی قادر به ارائه خدمت در زمینه های مختلف تخصصی نظیر فنی و مهندسی، مدیریتی، حقوقی، بازاریابی و آموزشی هستند، در یک مکان مشخص و به منظور دسترسی سریع و آسان صنعتگران توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برنامه ریزی و احداث می شود.

شرکت‌ شهرک های صنعتی گیلان اکنون با دارا بودن 33 شهرک و ناحیه صنعتی درحال بهره‌برداری برخوردار از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب، یک مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، 1814 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 626 هکتار و بهره‌برداری از 934 واحد صنعتی و 58 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 16 هزار و 322 نفر را در سراسر استان گیلان فراهم کرده است.

مدیران حوزه مدیرعامل، حراست و روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر یک روزه به استان گیلان همراهی می‌کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان